Спеціальні потреби

Мобільні телефони небезпечні для здоров’я?


Мобільний телефон став невід’ємною частиною життя сучасної людини. Поки що медики не можуть відповісти точно, чи є шкода від мобільних телефонів. Однак, останнє дослідження американських науковців засвідчило, що випромінювання мобілок спричиняє активізацію роботи мозкових клітин користувача.

Роки досліджень на тему, чи випромінювання можуть викликати пухлини головного мозку, або, наприклад, імпотенцію – чіткої відповіді не дають. Компанії-виробники наполягають, що телефони безпечні.

Чергові дослідження, проведені науковцями Національного інституту здоров’я не вирішують суперечки, однак пропонують цікаву інформацію для роздумів.

В експериментах, проведених інститутом, були задіяні 47 здорових людей. Їх попросили розмістити мобільні телефони на правому та лівому вусі. Лише один з телефонів був активований протягом 50 хвилин, хоча звук був виключений. Згодом обидва телефони були відключені.

Мозок учасників експериментів відтак відсканували за допомогою сучасної томографічної техніки. Керівник досліджень Нора Волков каже, що знімки вказують на підвищення метаболічної активності у клітинах мозку, ближчих до активізованих апаратів:

«Права сторона мозку, яка була ближче до антени, продемонструвала зріст рівня метаболізму порівняно з тією частиною мозку, яка була ближче до вимкнутого телефону. Хоча радіохвилі сучасних мобільників досить слабкі, вони здатні активізувати людський мозок».

З’ясувалося, що клітини мозку біля активованого телефону на 7% швидше перетворюють цукор в енергію, що є важливою і нормальною функцією. За словами Джусепі Еспосіто – експерта у ділянці атомної медицини, дослідження чітко вказують, що сигнали мобільних телефонів впливають на роботу мозку. Однак, Еспосіто зазначає, що цей висновок не відповідає на питання про безпеку користування мобільними:

«Дослідження не дають жодних доказів того, що мобільні телефони спричиняють пошкодження головного мозку, вони лише показують нам, що телефони стимулюють мозок».

Чимало науковців досліджували потенційний зв’язок між користуванням мобільних телефонів і раком мозку. Деякі скептики припускають, що шкідливі ефекти можуть проявитися лише через 5 чи 15 років. Джусепі Еспосіто каже, що необхідно продовжувати дослідження:

«Нам необхідно те, що називається епідеміологічними дослідженнями, це коли ви перевіряєте стан здоров’я користувачів мобільних – постійних і непостійних – і подивитися, що з ними станеться за кілька років».

Фахівці сподіваються, що дослідження Національного інституту привернуть більше уваги до проблеми безпеки вживання мобільних телефонів.

А допоки ми будемо чекати на ці додаткові дослідження, медики кажуть, що зменшити потенційний ризик можна, вживаючи гендс-фрі пристрої для користування телефоном, не носити їх близько тіла і обмежити тривалість розмов.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG