Спеціальні потреби

Аеропорти у США пом’якшать правила перевірки пасажирів


Упродовж десяти останніх років, після терактів 11-го вересня, американські аеропорти ввели жорсткі правила перевірки пасажирів. Знімання взуття та верхнього одягу, а часто і персональний огляд, вже стало звичною процедурою під час проходження контролю в аеропортах. Однак сьогодні Управління транспортної безпеки США більше не хоче, аби ця, до певної міри, принизлива процедура була обов’язковою для дітей до 12-ти років та людей віком понад 75 років. Чотири найбільші аеропорти у США – у Денвері, Чикаго, Портланді та Орландо вже запровадили м’якші правила перевірки.

«Якщо б ми могли зосередитися на тих пасажирах, які потенційно можуть становити більшу загрозу, це було б логічніше», – каже представник Управління транспортної безпеки Керрі Гермон.

Управління транспортної безпеки також хоче змінити політику щодо користування електронними приладами на борту літака. Актора Алека Болдвіна зняли з рейсу через те, що він грав гру на своєму смартфоні і відмовився його вимкнути.

Зараз жодним з електронних приладів не можна користуватися під час злету та посадки літака. Однак пасажири часто нехтують цим правилом. Що більше, навіть пілоти двох найбільших авіакомпаній користуються планшетними комп’ютерами під час польотів. Вчені поки не навели чітких доказів того, що електроприлади можуть вивести з ладу літак.

Управління транспортної безпеки США хоче провести детальні тестування аби визначити як конкретні прилади можуть вплинути на різні моделі літаків. На такі експерименти може знадобитися принаймні два роки кажуть урядовці. А тим часом науковці все радять тримати свої телефони вимкненими, про всяк випадок.

XS
SM
MD
LG