Спеціальні потреби

Науковці рядять не тримати мобільний телефон біля вуха під час розмови


Всесвітня організація охорони здоров’я каже, що щонайменше 6 мільярдів людей використовують мобільні засоби зв’язку. Ті, хто користуються мобільним зв’язком найчастіше наражаються на ризик захворювання на рак головного мозку.

Багато науковців привітали визнання проблеми з боку ВООЗ. Втім деякі вважають, що цього не достатньо, оскільки звіт ВООЗ не згадує шкідливий вплив на здоров’я людини ретрансляційних вишок та інших безпровідних приладів.

Камілла Рід є засновником та директором сайту ElectroMagneticHealth.org громадської організації, яка критикує індустрію зв’язку. Вона розказує, що треба знати про магнітні поля.

«Електромагнітне поле - це хвиля з власною частотою, яка може бути довгою чи короткою. Це енергія. Є поля, які існують в природі. Задля потреб комунікації людина створила штучні електромагнітні поля, які не існують в природі і до яких наші тіла не пристосовані», - застерігає Рід.

Рід каже, що дослідження впливу електромагнітних полів на живі організми почались ще в 1950-их роках. Результатом впливу електромагнітних полів може бути не лише рак, але і зміна клітин організму та їх ДНК.

Вчені не одностайні в оцінках впливу електромагнітних полів на здоров’я людини. Втім всі вони погоджуються, що, коли йдеться про дітей, найбільш вразливої групи, треба бути особливо обережними.

Деякі експерти вважають, що наслідки впливу електромагнітних хвиль можуть бути дуже різними.

Наприклад, доктор Ашок Агарвал каже, що у чоловіків, які використовують мобільний телефон більше чотирьох годин на день, значно погіршується якість сперми, що може призвести до безпліддя. Інші науковці також отримали докази шкідливого впливу електромагнітних хвиль на ДНК людини.

У результаті досліджень невролога Нори Волков з Національного інституту здоров’я людини не вдалось отримати переконливих свідчень того, що довготривалий вплив електромагнітних полів на організм людини справді існує. Втім вона порівнює ці первинні результати із першими дослідженнями впливу паління на людину. Як відомо, науковцям довелось чекати 15– 30 років, щоб отримати достовірні данні про те, що паління викликає захворювання на рак.

«Коли йдеться про дітей, я раджу батькам пояснювати малечі, що телефон краще тримати не біля вуха, а використовувати його в режимі гучного зв’язку, і в жодному разі не спати з телефоном», - пояснює Волков.

Докази того, що випромінювання мобільних телефонів викликає рак, ще не є остаточними. Втім, ймовірно, обережна позиції ВООЗ і оприлюднене організацією попередження неодмінно призведе до розширення досліджень у цій сфері і відповідно переконливих результатів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00
XS
SM
MD
LG