Спеціальні потреби

У США висунули перші обвинувачення у справі про втручання Росії у вибори


Роберт Мюллер
Роберт Мюллер

Фігурантів можуть взяти під варту вже в понеділок

Велике журі присяжних у Вашингтоні, округ Колумбія, в п'ятницю схвалило перші звинувачення в рамках розслідування про втручання Росії у виборчу кампанію 2016 році.

За даними телекомпанії CNN, що повідомила про рішення журі з посиланням на власні джерела, текст обвинувального висновку за рішенням федерального судді поки що не розголошується. Перші арешти слідча група, очолювана спеціальним прокурором Робертом Мюллером, може провести вже в найближчий понеділок.

В офісі спецпрокурора відмовилися коментувати цю інформацію.

Роберт Мюллер очолив слідство про російське втручання і можливі зв'язки виборчого штабу Дональда Трампа з Москвою і використання президентом США службового становища в травні цього року. Згідно з правилами, спецпрокурор не зобов'язаний звітувати про хід розслідування, але повинен повідомити заступнику міністра юстиції США Роду Розенстіну про будь-які звинувачення, які будуть передані на розгляд присяжних.

У п'ятницю американські ЗМІ повідомили, що слідчі з групи Роберта Мюллера прийшли в будівлю федерального суду у Вашингтоні, де члени великого журі присяжних вислуховують свідчення свідків.

Як повідомлялося раніше, в останні місяці слідча група перевіряла інформацію про фінансові та ділові контакти найближчого оточення президента Трампа з Москвою. В рамках розслідування були допитані члени виборчого штабу глави Білого дому, колишні і діючі співробітники адміністрації США, включаючи екс-радника з національної безпеки Майкла Флінна.

На запитання слідчих довелося відповідати екс-керівнику апарату Білого дому Райнсу Прібасу і колишньому прес-секретарю Шону Спайсеру. У будинку колишнього керівника передвиборчої кампанії Трампа Пола Манафорта було проведено обшук і вилучено фінансові документи.

На початку вересня адвокати Дональда Трампа повідомили, що президент США також готовий дати свідчення спеціальному прокурору.

Минулого року слідчі ФБР отримали дозвіл спеціального суду FISA, що діє в рамках Акту про стеження за іноземними розвідками, на прослуховування переговорів Манафорта і радника виборчої кампанії Картера Пейджа.

Дані, отримані під час спостереження, були також передані слідчій групі Роберта Мюллера.

Дивіться також: Якими наслідками може обернутися проголошення Каталонією незалежності

Якими наслідками може обернутися проголошення Каталонією незалежності. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:50 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG