Спеціальні потреби

Трамп, ймовірно, перешкодив здійсненню правосуддя. Підстава для імпічменту? – пояснює Brookings Institution


Президент Дональд Трамп, «ймовірно, перешкодив здійсненню правосуддя», коли звільнив з посади директора ФБР Джеймса Комі і, за оцінкою аналітиків, йому може загрожувати імпічмент.

Про це повідомляє CNBC з посиланням на 108-сторінкову доповідь аналітичного центру ліберального нахилу Brookings Institution, оприлюднену у вівторок.

Автори доповіді прийшли до висновку, що незважаючи на те, що Трамп мав повноваження звільнити Комі, він не мав на це права, якщо, таким чином, у нього був намір стати на перешкоді розслідуванню.

«Спроби зупинити розслідування становлять певну форму перешкоджання правосуддю. Вимагати вірність від особи, причетної до розслідування, просити допомогу в цієї особи припинити розслідування і, відтак, звільнити цю особу, щоб досягти такої цілі – саме такі дії часто кінчаються засудженням за перешкоджання здійсненню правосуддя», - пишуть аналітики Інституту Брукінґса Баррі Берк, Ноа Букбайндер та Норман Айсен.

За словами аналітиків, якщо спеціальний прокурор Роберт Мюллер прийде до такого самого висновку, можна буде легітимно почати процедуру імпічменту президента.

Мюллер розслідує справу можливої змови між президентською передвиборчою кампанією Дональда Трампа та російським урядом, з метою вплинути на вибори 2016 року.

У доповіді Brookings Institution автори відверто не рекомендують імпічмент, але зазначають, що це можливий варіант, якщо Мюллер встановить, що Трамп перешкодив здійсненню правосуддя.

Судячи з публічних заяв, хоча Трамп ніколи конкретно не казав Комі припинити розслідування стосовно Росії, він висловив «надію» на покінчення із цією справою.

Президент Трамп звільнив Комі з посади директора ФБР на початку травня.

Автори доповіді кажуть, що хоча президент має право звільняти очільника Федерального бюро розслідувань, причини такого рішення дуже важливі.

Білий дім не відповів на прохання CNBC прокоментувати доповідь Brookings Institution.

Дивіться також: США - головне: Трамп ймовірно незабаром скасує угоду з Іраном, яку він називає найгіршою в історії США

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG