Спеціальні потреби

Американці вшановують пам’ять загиблих військовослужбовців


Щороку, останнього понеділка травня, американці вшановують своїх синів і дочок, які загинули під час воєнних конфліктів. Свято відоме як День пам’яті.

Президент Барак Обама взяв участь у церемонії покладення вінка до монументу поляглим невідомим солдатам на Арлінгтонському національному цвинтарі, після чого виголосив промову, в якій згадав про тих, хто віддав своє життя за країну. Раніше солдати поставили понад 260 тисяч прапорів на могилах американських військовослужбовців.

Вранці президент Обама і перша леді Мішель влаштували сніданок у Білому домі для родин поляглих військовослужбовців.

Відзначення Дня пам’яті у Вашингтоні вже традиційно відбуваються за участі багатьох тисяч мотоциклістів з усієї країни, які на цей святковий день збираються у столиці. Серед них є чимало ветеранів збройних конфліктів. Учасники так званого «Грому на колесах» звертають увагу громадськості на долю військовополонених і тих, чия доля дотепер невідома.

Святкування відбуваються по всій країні. В Нью-Йорку, наприклад, згадують про пілотів-жінок, які служили під час Другої світової війни

Традиція Дня пам’яті сягає перших років після надзвичайно кривавої Громадянської війни, у якій у братовбивчому конфлікті загинуло понад 600 тисяч військовослужбовців.

День пам’яті – це також перший традиційний початок літнього сезону.
XS
SM
MD
LG