Спеціальні потреби

У США вшановують пам’ять загиблих під час нападу Японії на Перл-Гарбор


Ветерани біля меморіалу, спорудженого над затонулим військовим кораблем «Аризона»
Ветерани біля меморіалу, спорудженого над затонулим військовим кораблем «Аризона»

У середу США відзначають сумну 70-ту річницю нападу Японії на американські військово-морську та повітряну бази, розташовані в околицях Перл-Харбора на Гавайських островах. Напад був здійснений вранці 7 грудня 1941-го року за місцевим часом і став початком війни між Японією та США на Тихому океані.

Заходи вшанування пам’яті загиблих під час атаки відбуваються по всій країні, однак найбільша церемонія пройшла на тихоокеанському острові Оаху, де стався напад. Три тисячі людей зібралось біля меморіалу, спорудженого на рештках військового корабля «Аризона», на якому під час атаки загинуло 1177 військових.

У столичному Вашингтоні запланована церемонія покладання вінків до меморіалу Другої світової війни. У заяві з нагоди дня вшанування пам’яті загиблих президент США Барак Обама зазначив, що мужність американських військовослужбовців, які змагались до останнього, стала прикладом для наступних поколінь.

Напад японців на бази США у Перл-Гарборі не був спровокований з американської сторони. Під час операції затонуло чотири американських військових кораблі, було знищено кілька сотень бойових літаків і загинуло понад 2400 військовослужбовців та цивільних. Це був найбільш руйнівний іноземний нападу на територію США до атак 11 вересня 2001-го року.

США оголосили війну Японії на наступний день після нападу на Перл-Гарбор, розпочавши свою участь у Другій світовій війні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG