Спеціальні потреби

США планують позбутись залежності від російського ядерного палива – високопосадовиця міністерства енергетики


Сполучені Штати разом з Японією, Францією, Канадою та Великою Британією, на конференції ООН зі зміни клімату приєднались до цілі зібрати $4,2 млрд для ядерного виробництва. Фото: AP
Сполучені Штати разом з Японією, Францією, Канадою та Великою Британією, на конференції ООН зі зміни клімату приєднались до цілі зібрати $4,2 млрд для ядерного виробництва. Фото: AP

Сполучені Штати виділяють фінансування, щоб збільшити внутрішнє виробництво ядерного палива, що може зменшити вплив Росії на індустрію. Про це заявила високопосадовиця Міністерства енергетики США.

Успіх зміни ланцюжків постачань ядерного палива залежить від того, чи перейдуть також інші країни до “надійних джерел, а не до джерел, що могли б використовувати такі поставки проти самих цих країн, як от Росія”, – говорить помічниця секретаря Управління ядерної енергії Кетрін Хафф в інтерв'ю агентству Reuters.

Російська державна енергетична компанія “Росатом” заявляє, що постачає 17% світового ядерного палива. США, найбільший виробник ядерної енергії, покладаються на імпорт російського збагаченого урану.

За словами Кетрін Хафф, на конференції у Брюсселі, присвяченій ядерній енергетиці, країни-учасниці разом визначили кількість необхідних інвестицій від урядів, щоб підтримати власне ядерне виробництво.

Разом із Японією, Францією, Канадою та Великою Британією на конференції ООН зі зміни клімату, Сполучені Штати приєднались до цілі зібрати $4,2 млрд для ядерного виробництва, що допомогло б зменшити залежність від Росії.

Кетрін Хафф наголошує, що США виділяють $2,7 мільярда із цієї суми.

“Це історичний крок в ланцюжку постачань ядерного палива, але, звичайно, є можливості подальшого розвитку”, – сказала представниця міністерства енергетики США.

Закон, який передбачає 2,7 мільярда доларів для внутрішнього виробництва ядерного палива, президент США Джо Байден підписав раніше у березні.

Це історичний крок в ланцюжку постачань ядерного палива, але, звичайно, є можливості подальшого розвитку
Кетрін Хафф

Як раніше повідомляв Голос Америки, на слуханнях у Конгресі щодо подолання глобальної залежності від ядерної енергетики Росії, американський конгресмен – республіканець Томас Кін заявив про підготовку законопроєкту про відмежування США від російської компанії "Росатом" та запровадження альтернативи російському низькозбагаченому урану.

Він також зауважив, що представники "Ростатома" беруть участь у російській окупації ЗАЕС та "допомагають воєнній машині Путіна уникнути західних санкцій", дохід компанії щороку зростає, а крім того вона відіграє ключову роль у допомозі розвитку ядерної програми Ірану.

У штаті Огайо розпочато перше у своєму роді виробництво високопробного низькозбагаченого уранового палива. Ініціатива вимагатиме значних федеральних інвестицій у поєднанні з приватним капіталом, щоб посилити роль США у ланцюжкові постачання ядерного палива.

Хоча США цього року запровадили санкції проти дочірніх компаній "Росатому", менеджменту компаній та осіб пов'язаних із "Росатомом", за 2022 рік США купили в російського монополіста ядерне паливо на $1 мільярд. 20% урану на АЕС у країни ЄС надходить саме з Росії, і ще 23% – з Казахстану, де головний гравець на ринку атомної енергії – "Росатом".

Деякі європейські країни вже почали робити кроки в напрямку подолання залежності від російської атомної галузі.

Фінляндія, в якої два із п'яти реакторів покладаються на російське паливо, розірвала угоду з "Росатомом" про будівництво нової електростанції. На початку повномасштабної війни Росії сусідня Швеція повністю відмовилася купувати російське ядерне паливо, а торік Словаччина уклала угоду з американською компанією Westinghouse про постачання ядерного палива для АЕС, відмовляючись від російського ядерного палива.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG