Спеціальні потреби

Бракує лише підпису президента: Конгрес США схвалив $350 млн на військову допомогу Україні


Оборонний бюджет США-2017: військову допомогу Україні збільшено до 350 млн доларів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Оборонний бюджет США-2017: військову допомогу Україні збільшено до 350 млн доларів. Відео

На підпис президента США чекає законопроект, який містить безпекову допомогу Україні на 350 мільйонів доларів. Напередодні Сенат, слідом за Палатою представників, переважною більшістю голосів схвалив «Бюджет США на 2017 р. на потреби національної оборони».

Сума допомоги Україні у сфері безпеки збільшена на 50 мільйонів доларів, порівняно з 2016-м роком. Перелік видів допомоги розширено: до нього внесено надання засобів і технічної підтримки для розробки цілісної системи моніторингу державного кордону України, а також допомоги у підготовці штабних офіцерів та вищого військового командування ЗСУ.

Також вказується, що необхідно і далі підтримувати Україну в рамках аналогічного закону за минулий рік. У ньому, зокрема, говорилося про надання президенту права виділяти закладені кошти на радарні системи, протитанкові комплекси, іншу технічну, а також розвідувальну допомогу.

Як повідомляється, виділення Україні половини передбаченої допомоги на 2017 рік залежить від боротьби з корупцією і марнотратством в українських Збройних силах.

У законопроекті також міститься заборона Пентагону виділяти кошти на військову співпрацю з Росією, поки вона, зокрема, не припинить агресію в Україні. Про це повідомляється на сайті Конгресу США.

«Заборонено використовувати кошти на двостороннє співробітництво з урядом Росії, поки Пентагон не зможе підтвердити Конгресу, що Росія припинила окупацію української території і агресивні дії, що загрожують суверенітету і територіальній цілісності України і членів Організації Північноатлантичного договору; дотримується умови та вживає заходів для виконання Мінських домовленостей».

До законопроекту про національну оборону увійшов і Глобальний закон Магнітського, який дає можливість президенту США заборонити в'їзд і доступ до американських фінансових інституцій порушникам прав людини і корупціонерам з будь-якої країни світу.

Ще один окремий закон, який увійшов до оборонного бюджету - законопроект, спрямований проти російської пропаганди Мерфі-Портмана. Він, зокрема, передбачає створення грантової програми для недержавних організацій та неурядових експертів, які працють у царині протидії пропаганді.

Всього оборонний бюджет США становить майже 619 мільярдів доларів. Цей законопроект має кілька підтриманих республіканцями положень, яких не було в аналогічному документі минулого року. Зокрема - збільшення військових витрат на понад три мільярди та заборону на переведення ув`язнених з тюрми Гвантанамо, що на Кубі, до американських в`язниць.

Речник Білого дому на брифінгу напередодні сказав, що позиції щодо підтримки президентом законопроекту він не має, але Обама і досі вважає, що Гвантанамо мають закрити.

«Його стратегія спрацювала, щоб зменшити населення тюрми на 175 осіб, з того часу як президент Обама вступив на посаду. Але президент досі вірить, що тюрма має бути закрита. Це зробить нашу країну безпечнішою та зекономить платникам податків значну суму грошей», - заявив прес-секретар Білого дому Джош Ернест.

Утім, навіть якщо Барак Обама накладе вето на цей законопроект, в Конгресі достатньо голосів, щоб президентське вето подолати.

Дивіться також: Станіслав Шушкевич про деталі підписання Біловезької угоди та майбутнє України

Станіслав Шушкевич про деталі підписання Біловезької угоди та майбутнє України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Новий спалах громадянської війни у Сирії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG