Спеціальні потреби

За бажання зекономити 4 мільярди із бюджету США Трампу дісталось від ЗМІ


Вся програма коштуватиме понад 4 мільярди доларів. Це в голову не вкладається. Думаю, що "Боїнг" дещо накручує. Ми хочемо, щоб "Боїнг" добре заробив, але не настільки добре
Дональд Трамп

Новообраний президент США Дональд Трамп вчергове підданий критиці ЗМІ після того, як у вівторок оголосив про бажання зекономити 4 мільярди доларів для бюджету США.

"Корпорація "Боїнг" будує новий літак серії 747 для майбутніх президентів, але витрати на борт "Air Force One" (традиційна назва літака, який перевозить першу особу США - прим.ГА) неконтрольовані і вже перевищили 4 мільдяри доларів. Скасуйте замовлення!", - твітнув Трамп у вівторок.

"Вся програма коштуватиме понад 4 мільярди доларів. Це в голову не вкладається. Думаю, що "Боїнг" дещо накручує. Ми хочемо, щоб "Боїнг" добре заробив, але не настільки добре" , - уточнив він пізніше у коментарі CNN.

Негативна реакція ЗМІ та оглядачів не примусила себе довго чекати.

"Між іншим дякую, що помітили - "Боїнги" 747 будують у штаті, в якому Трамп програв із відставанням у 15 відсотків", - твітує блогер @ZeddRebel.

Інші - припустили, що своїм повідомленням Трамп намагається добитись обвалу ціни на акції компанії "Боїнг".

Вже згаданий @ZeddRebel вишукав твіт Трампа, у якому той ще у 2013-му році вихвалявся, що придбав акції авіавиробника після їх подешевшання на фоні негативних повідомлень щодо літака 787-ї моделі.

"Уявімо, що хтось заздалегідь знав про зміст твіта Трампа. Уявімо, що ця особа продала акції "Боїнга". Це законно?", - допитується журналіст Джон Ґрінман, який протягом усієї виборчої кампанії не давав Трампу шансів на перемогу та нещадно критикував його.

"Процес державних закупівель, зазвичай, не включає твітів президента із закликами "скасувати", без будь-якого розгляду", - твітує експерт аналітичного центру CFR Макс Бут.

"Трамп є виконавчим директором Tag Air Inc., яка обслуговує його власний літак. Ймовірно він отримує прибуток від його використання. Це може пояснити спротив використанню Air Force One, - твітує Олівія Нуцці з видання The Daily Beast.

Директор аналітичної компанії Eurasia Group політолог Ян Бреммер, знайшов підстави пожартувати.

"А от якби "Боїнг" переробив літак, оздобивши його написом золотом TRUMP по фюзеляжу...", - твітує Бреммер.

Заява з приводу високої вартості Air Force One найочевиднішим чином вказує, що Трамп буде заощаджувати кошти платників податків
Представник Трампа

В таких умовах ситуацію довелося пояснювати директору з комунікації у Трампа Джейсону Міллеру.

"Заява з приводу високої вартості Air Force One найочевиднішим чином вказує, що Трамп буде заощаджувати кошти платників податків", - наводить слова Міллера кореспондент "Голосу Америки" Мері Еліс Салінас.

Міллер також відзначив, що Трамп розпродав усі акції, якими володів ще у червні.

У ході передвибочої кампанії Дональд Трамп неодноразово заявляв про упередженість ЗМІ щодо себе. Трамп називав ЗМІ "безчесними", а співробітників ЗМІ "найгіршими людьми, яких будь-кому доведеться зустріти".

Дивіться також: Можна одночасно дружити з росіянами та озброювати українців – конгресмен

Можна одночасно дружити з росіянами та озброювати українців – конгресмен. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG