Спеціальні потреби

За спалення прапора США: ув'язнення, позбавлення громадянства - пропонує Дональд Трамп


Новообраний президент США республіканець Дональд Трамп, який наразі активно формує свій уряд, заявив у Twitter, що "нікому не має бути дозволено палити прапор США".

"Нікому не має бути дозволено спалювати прапор США - якщо це здійснено, винуватець має зіткнутись із наслідками - можливо це може бути позбавлення громадянства, або рік ув'язнення", - відзначив Трамп.

Прикметно, що відповідно до двох рішень Верховного суду США, спалення прапора США захищено першою поправкою до Конституції Америки і віднесено до вияву свободи слова, гарантованого згаданою поправкою.

Нікому не має бути дозволено спалювати прапор США - якщо це здійснено, винуватець має зіткнутись із наслідками - можливо це може бути позбавлення громадянства, або рік ув'язнення

Між тим, людину, яка здійснює спалення прапора, в принципі, може бути заарештовано за розведення багаття у недозволеному місці.

Деякі онлайн коментатори вже заявили, що за заявою Трампа може послідувати епідемія спалення прапорів Америки, яка... зіграє на руку самому новообраному президенту.

"Чи протестувальники проти Трампа настільки дурні, що заковтнуть таку наживку? ", - твітує журналіст видання National Review Джим Ґераґті.

Кількість американців, які вважають, що спалення прапора має бути захищено законом - більша, ніх тих, кому реально подобається бачити спалення прапора США

"Люди питають, чому Трамп твітує про спалення прапора? Є кілька причин: а) Він сам так вважає. Він вже підіймав цю тему минулого року. б) Це популярна тема. в) Він знає, що це важлива для його виборців тема. Природньо для політика говорити на теми, які на його думку ігноруються. Іноді подібні заяви не мають підстав. Наступне: Трамп вважає, що на знак протесту може розпочатись масове спалення прапорів і, у такому разі, він особисто "виграє". І він тут правий. Кількість американців, які вважають, що спалення прапора має бути захищено законом - більша, ніх тих, кому реально подобається бачити спалення прапора США. Треба уникати пастки" , - пише редактор видання National Review Чарльз Кук.

Якщо хочете спалити прапор, то спаліть прапор виборчої кампанії США, пропонує журналіст New York Daily News Джош Ґрінман, який протягом виборчої кампанії послідовно критикував Трампа, не даючи йому шансів на перемогу.

Інші згадали, що у середині 2000-х Гілларі Клінтон запропонувала законопроект, який криміналізував спалення прапора США.

"Спорожнення та могилу це вандалізм, як і спалення прапора США, який належить іншій людині. Але якщо ти палиш прапор США, який тобі і належить - це твоя власна справа", - долучився до дискусії американський піаніст Дейвид Бурдж.

Та годі вам усім. Трамп просто хоче, щоб протестувальники проти нього ставились до прапора США з такою ж повагою, як до прапора Мексики

"Та годі вам усім. Трамп просто хоче, щоб протестувальники проти нього ставились до прапора США з такою ж повагою, як до прапора Мексики", - твітує популярний консервативний блогер @JBurtonXP.

Прапор Мексики є частим атрибутом виступів проти Трампа, бо символізує підтримку нелегальних мігрантів із цієї країни у США. Трамп у ході виборчої кампанії обіцяв провести депортацію частини нелегалів та побудувати стіну на кордоні із Мексикою із метою припинити нелегальну міграцію до США.

Дивіться також: Держсекретар Трампа - найбільша інтрига формування нового уряду

Держсекретар Трампа - найбільша інтрига формування нового уряду. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Інше за темою

XS
SM
MD
LG