Спеціальні потреби

"Наша людина" у Трампа: Провідний претендент на посаду держсекретаря США закликав до озброєння України, її членства у НАТО


Джон Болтон

Джон Болтон колишній посол США при ООН та високопосадовець Держдепу США часів президентства Джорда Буша-молодшого є одним із провідних претендентів на посаду державного секретаря США в уряді Дональда Трампа. Про це повідомляє видання The Hill.

Вашингтон має надати Києву озброєння та іншу допомогу та одночас поновити план президента Буша про пришвидшене надання Україні членства у НАТО

Протягом останніх років Болтон виступав за озброєння України, надання їй перспективи членства у НАТО та критикував зовнішню політику президента США Барака Обами, використовуючи ситуацію в Україні, як приклад провальних рішень офіційного Вашингтона.

"США все ще мають час відповісти рішуче, заявити про себе з позиції сили. Розчленування України проти її волі неприпустиме. Вашингтон має надати Києву озброєння та іншу допомогу та водночас поновити план президента Буша про пришвидшене надання Україні членства у НАТО", - писав Болтон на сторінках видання Los Angeles Times у серпні 2014-го року.

Ми маємо сподіватись, що у США за три роки ми матимемо справжнього президента. Тоді ми можливо зможемо щось зробити
Джон Болтон у 2014-му

"Путін має знати, що якщо він захопить більше територій України, її решта однозначно стане членом НАТО та ЄС і лишатиметься непохитно ворожою до Москви у майбутньому", - наголошував Болтон.

У той же період дипломат пов'язував посилення підтримки України з боку США із обранням нового президента.

"Ми маємо сподіватись, що у США ми за три роки матимемо справжнього президента. Тоді ми можливо зможемо щось зробити", - коментував ситуацію в Україні Болтон каналу Fox у березні 2014-го.

У липні 2014-го року після збиття малайзійського "Боїнга" про-російськими сепаратистами Болтон також закликав до "стратегічної відповіді" Росії з боку США, яка на його думку мала включати:

- наближення України до членства у НАТО;

- відновлення активного розвитку системи ПРО США;

- повну відмову російським банкам у доступі до фінансових ринків США

Згадками про Україну рясніє і сторінка Джона Болтона у Twitter, починаючи з 2014-го. Останнє змістовне згадування України датується березнем.

"США мають розробити політику щодо України та інших колишніх радянських республік перед тим, як Путін переконає Європу зняти економічні санкції. Він відводить війська із Сирії, щоб показати європейцям, що він стабілізував регіон, а у відповідь хоче зняття санкцій, накладених через Україну", - писав тоді Болтон.

Україна не згадується Болтоном у свіжій статті з приводу пріоритетів закордонної політики президента Трампа, яку опублікувало видання The New York Post

Зараз треба додати - не відомо, чи минулі заяви Джона Болтона досі актуальні. Так видання The Hill серед іншого називає критичну позицію Болтона щодо Росії головною перепоною для його призначення.

Україна не згадується Болтоном у статті з приводу пріоритетів закордонної політики президента Трампа, яку опублікувало видання The New York Post. При цьому спадок Обами на міжнародній арені Болтон бачить у виключно похмурих тонах та дорікає чинному президенту США, зокрема, за нездатність рішуче захистити союзників.

Не можна сказати, що Обама не мав власного, виразного - і дуже недоречного - світогляду

"Не можна сказати, що Обама не мав власного, виразного - і дуже неадекватного - світогляду. На думку Обами, та на думку усіх його провідних радників, включно із Гілларі Клінтон, глобальна присутність Америки, її сила та ствердність та успішний захист нею власних союзників та інтересів - насправді створюють напругу на міжнародній арені, призводять до нестабільності та конфлікту. В рамках цього світогляду, зусилля США, спрямовані на забезпечення власної та своїх союзників безпеки, це проблема, а не вирішення проблеми", - йдеться у матеріалі.

Головним негайним завданням Трампа на міжнародній арені Болтон називає негайне скасування ядерної угоди з Іраном

Головним негайним завданням Трампа на міжнародній арені Болтон називає негайне скасування ядерної угоди з Іраном (на думку дипломата, вона колосально наблизила Тегеран до створення ядерної зброї та посилила його позиції, як спонсора тероризму та фактичного противника США у цілому ряді конфліктних ситуацій на Близькому Сході - прим. ГА).

Міжнародна політика США має зважати на ... реалії "міжнародної конкуренції із Китаєм та Росією"

Росія двічі згадується у програмній статті Болтона і обидва рази у критичному руслі. Спочатку ймовірний держсекретар Трампа каже, що повітряна база Росії у сирійській Латакії "радикально змінила стратегічне середовище на сході середземноморського регіону та за його межами".

І нарешті Болтон відзначає, що міжнародна політика США має зважати на стратегічні завдання "захисту конституційної системи США від агентів глобального урядування", а також на реалії "міжнародної конкуренції із Китаєм та Росією".

Чекати, чи стане критик Кремля головним дипломатом буцімто про-російського Трампа, (сам новообраний президент такі заклики раз за разом відкидав - прим. ГА) залишилось недовго.

Дивіться також: Дональд Трамп явно змінив політичний тон у першому телевізійному інтерв'ю як новообраний президент

Відео - найголовніше

Вибори в Польщі: якими є настрої виборців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00
XS
SM
MD
LG