Спеціальні потреби

Пентагон у Трампа може очолити генерал на прізвисько "Скажений пес", який закликав серйозно реагувати на Крим, Донбас


В Криму та Україні йде війна
генерал Джеймс Маттіс

Претендентом на посаду міністра оборони в адміністрації новообраного президента США Дональда Трампа є відставний генерал-морпіх Джеймс Маттіс, який нещадно критикував Барака Обами за буцімто недостатню військову підтримку союзників, заявляв, що Америка страждає на "стратегічну атрофію" та називав агресію Росії проти України у Криму та на Донбасі "значно гостріщою, значно серйознішою", ніж вважають у Вашингтоні та ЄС. Він також вказував, що метою дій Путіна є розкол НАТО.

"В Криму та Україні йде війна", - заявляв Маттіс.

Він має зустрітись із новообраним президентом США Дональдом Трампом у суботу, у складі групи претендентів на міністерські посади в майбутній адміністрації.

Дії Росії в Україні я вважаю можливо найнебезпечнішою ситуацією з кризовим потенціалом для усього регіону

Маттіс з 2010-го по 2013-й очолював Центральне командування США, посідав провідні позиції у збройних силах США та очолював першу дивізію морської піхоти США в Іраку. Має репутацію інтелектуала, популярного лідера та рішучого, але уважного до підлеглих керівника.

"Дії Росії в Україні я вважаю можливо найнебезпечнішою ситуацією з кризовим потенціалом для усього регіону", - заявив Маттіс у травні 2015-го року у ході виступу у The Heritage Foundation.

У день виборів у США, 8-го листопада, деякі користувачі Twitter писали, що не голосували за жодного із кандидатів і вписали у бюлетень ім'я Маттіса

Тоді ж генерал попереджав про небезпеку російського націоналізму, на який спирається режим Путіна.

"Путін можливо вивільнив сили, які він особисто не здатен контролювати. Думаю, що його наступники, якщо він помре перед 2020-м (я вважаю це малоймовірним), якщо щось піде не так - не зможе контролювати імпульси, які вивільнив Путін. Відійти від деяких заяв, які він зробив щодо Заходу буде дуже складно", - заявив Маттіс.

Маттіс прослужив у збройних силах США 34-и роки і має статус живої легенди серед американських військових. Більше половини американських військових, відповідно до опитування, проведеного The Military Times у травні 2016-му році серед читачів, хотіли щоб Маттіс взяв участь у президентській кампанії у США.

У день виборів у США, 8-го листопада, деякі користувачі Twitter писали, що не голосували за жодного із кандидатів і вписали у бюлетень ім'я Маттіса.

Люди питають, а чи не сказився Путін, чи він втратив глузд? На мою ж думку проблема не лише у Путіні, а у Росії взагалі

"Люди питають, а чи не сказився Путін, чи він втратив глузд? На мою ж думку проблема не лише у Путіні, а у Росії взагалі. Кажуть, що щойно піде Путін, стане краще. Думаю, це мрії", - заявляв Маттіс у ході виступу у The Heritage Foundation.

Вважається, що пост очільника Центрального командування США Маттіс був вимушений залишити через незгоду із адміністрацією Обами з приводу політики щодо Ірану. Військового нібито "вичавили" з посади за надмірну войовничість.

"Путін лягає спати, знаючи, що він може порушити усі правила, а Захід все одно намагатиметься грати за правилами. Це дуже небезпечна дихотомія", - заявляв у ході виступу у The Heritage Foundation генерал Маттіс.

Маттіс має два прізвиська: "Скажений пес" та "Воїн-монах". Останнє пов'язане із тим, що холостяк-військовий присвятив усе життя армії

"Росія не вважає сусідство з демократичними країнами позитивом. Вона хоче гарантувати безпеку для себе сіючи нестабільність довкола", - заявляв Маттіс.

Прикметно, що на думку претендента на посаду міністра оборони США, у майбутньому Росії може загрожувати розпад.

Джеймс Маттіс неодружений і не має дітей. Пристрастю генерала є військова історія, а сам він нібито мав персональну бібліотеку у понад 7 000 томів. Маттіс також мав звичку оприлюднювати списки рекомендованої до прочитання морпіхами літератури.

Маттіс має два прізвиська: "Скажений пес" та "Воїн-монах". Останнє пов'язане із тим, що холостяк-військовий присвятив усе життя армії.

Генерал відомий своїми барвистими висловами з приводу військової служби, пише видання The Washington Free Beacon.

"Будьте ввічливі, будьте професійні, але майте готовий план вбити кожного, кого зустрічаєте"

Не можна, щоб люди уникали похмурих фактів. Якщо вони починають жити у мріях, це закінчиться бідою

“Я прийшов з миром. Я без артилерії. І я закликаю вас, із слізьми в очах: Якщо ви мене зачепите, я повбиваю вас усіх до одного"

“Знайдіть ворогів, які хочуть закінчити цей експертимент (американську демократію) та вбивайте кожного з них, доки їх не стане нудити від смерті і вони не залишать нас та наші свободи в спокої"

"Ви є часткою сили, яку бояться і якій довіряють найбільше. Застосовуйте мозок перед тим, як застосуєте зброю" (з листа Маттіса до морпіхів).

"Не можна, щоб люди уникали похмурих фактів. Якщо вони починають жити у мріях, це закінчиться бідою"

“Жодна війна незакінчена, доки про це не заявить сам ворог. Ми можемо вважати, що війна закінчилась, можемо навіть про це заявити, але насправді, наш ворог має у цьому питанні право голосу"

Знайдіть ворогів, які хочуть закінчити цей експертимент (американську демократію) та вбивайте кожного з них, доки їх не станить нудити від смерті і вони не залишать нас та наші свободи в спокої

"Я закликаю вас, не переходьте нам дорогу. Бо якщо ви це зробите, ті хто виживуть будуть ще 10 000 років розповідати про те, що ми тут зробимо"

"В Афганістані нам протистоять хлопці, які протягом 5-ти років лупцювали жінок за те, що ті не носять чадру. Знаєте, у таких хлопців очевидно не лишилось мужності. Тож стріляти в них добіса весело. Скажу прямо, з ними весело воювати. Стріляти в людей весело. І я буду поруч з вами. Мені подобаєтсья битись."

Дивіться також: Джеймс Клеппер: "Росія не має наміру залишати Донбас та продовжуватиме дестабілізувати Україну"

Джеймс Клеппер: "Росія не має наміру залишати Донбас та продовжуватиме дестабілізувати Україну"
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG