Спеціальні потреби

Українська громада Нью-Йорка з тривогою спостерігає події в Криму


<span class="imageCaption">2015年6月2日,&rdquo;东方之星&ldquo;号客轮乘客的家属接收医疗看护,等待上海市政府的答复</span>
<span class="imageCaption">2015年6月2日,&rdquo;东方之星&ldquo;号客轮乘客的家属接收医疗看护,等待上海市政府的答复</span>
Українські американці Нью-Йорка висловлюють стурбованість у зв’язку з подіями, що розгортаються в Україні, де в кінці минулого тижня російські війська розпочали операцію за межами своєї військово-морської бази на Кримському півострові. Кореспондент Голосу Америки Адам Філліпс надіслав нам цей репортаж з нью-йоркського району Маленька Україна:

Один з відвідувачів ресторану «Веселка» Павло Кайдан сказав Голосу Америки, що він дуже турбується за долю своєї батьківщини, розташованої звідси за 7000 кілометрів:

«Я телефоную туди тричі, іноді двічі на день, щоб запитати, що відбувається і що буде далі. Тому що кожного дня моя мама каже, що завтра можуть відрізати Інтернет, можуть припинити телефонний зв’язок». Тому ми турбуємось з цього приводу».

Український іммігрант Віталій Десятьмиченко, який минулого тижня повернувся з Києва, каже, що він дезорієнтований останніми подіями:

«Ситуація трохи дивна, тому що російська армія потрапила в Україну, роблячи вигляд, що хоче захистити росіян у Криму та в східній частині України. Але, наскільки мені відомо, багато російськомовних росіян, як і раніше, підтримують ідею українського народу щодо вступу до Європейського Союзу і, наскільки я знаю, вони не хочуть приєднатися до Росії».

Президент Українського конгресового конгресу Америки Тамара Олексій, що представляє мільйон або близько того американців українського походження, каже, що є кілька можливостей заходів, до яких повинні вдатися американські лідери:

«У першу чергу вони повинні рішуче виступати проти того, що робить Росія. По-друге, вони мають можливість бойкотувати саміт Великої вісімки, що має пройти в Сочі, і, по-друге, на мій погляд, вони повинні усунути Росію з Великої вісімки, яка знову повинна стати Великою сімкою, тому що Росія порушлп всі міжнародні норми, яких повинна дотримуватись».

Іншою стратегією, на думку пані Олексій, повинні бути санкції:

«Візові обмеження і замороження активів російської еліти, яка насправді дала наказ про вторгнення в Україну».

Багато російськомовних росіян, як і раніше, підтримують ідею українського народу щодо вступу до Європейського Союзу.
Ганя Кріль Пізюр з Українського музею в Нью-Йорку вважає, що навіть найсуворіші санкції не спрацюють до тих пір, як президент Росії Володимир Путін перебуває при владі. На її думку, Путін, у кінцевому рахунку, хоче, щоб Україна опинилася під контролем Москви, як це було за радянських часів. Вона каже, що він хоче закріпити свою історичну спадщину, забезпечуючи місце Росії як лідера Євразійського союзу, рівного із Заходом».

Ганя Кріль Пізюр додає:

«І тому, що в нього є це бажання, щоб дійсно контролювати Україну і не зробити її частиною цього союзу, не зважаючи на ніщо, а в Україні є українці, які хочуть бути незалежними, є дві ідеї, які ніколи не зійдуться, які не підлягають обговоренню, і я думаю, що це цілком можливо може призвести до війни».

Тимчасом продовжує збільшуватись напруженість. У вівторок, у чому багатьма сприймається як прихована погроза, президент Путін заявив, що Росія вдасться до сили «лише як до останнього засобу». Між тим, українсько-американська громада Нью-Йорка продовжує спостерігати і чекати.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG