Спеціальні потреби

Заява помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд на форумі ОБСЄ у Відні


Говорячи про ситуацію в Україні, помічниця державного секретаря Вікторія Нуланд сказала:

Не повинно бути ніяких сумнівів щодо становища Сполучених Штатів у цьому питанні. Президент Обама заявив дуже ясно, що ми засуджуємо порушення суверенітету і територіальної цілісності України силами Російської Федерації. Ми відкидаємо ці порушення міжнародного права і власних зобов’язань Росії в рамках міжнародного права, відповідно до Гельсінського Заключного акта, а також щодо її зобов’язань безпосередньо перед урядом України.

Сполучені Штати рішуче підтримують і вітають перехідний уряд в Україні; ми сповнені рішучості допомогти цьому уряду і народу України відновити стабільність, єдність та політичне й економічне здоров’я в своїй країні шляхом вільних і справедливих виборів, запланованих на травень. Як ви знаєте, секретар Керрі буде в Україні завтра [уже прибув], щоб підтвердити ці заяви і висловити конкретну підтримку з боку Сполучених Штатів.

Ми дали ясно зрозуміти – президент Обама ясно дав зрозуміти президенту Путіну – що навіть у той час, як ми відкидаємо і засуджуємо дії, до яких вони вдалися, є вихід з цієї ситуації. Вихід з цієї ситуації через прямий діалог з суверенним урядом України, виведення збройних сил, відновлення суверенітету і територіальної цілісності України та використання інструментів таких міжнародних організацій, як ООН, як ОБСЄ, для порушення будь-яких питань, що будь-хто може мати відносно поточної ситуації в Україні.

Я дуже задоволена із сесії, яку ми мали, і того, що побачила, як багато можливостей має ОБСЄ, і які будуть розгорнуті в Україні якомога швидше. Як ви напевно знаєте, верховний комісар з прав людини вже перебуває в Україні, представник голови посол Гульдіманн відбуде завтра, а сьогодні було оголошено, що ОБСЄ почне розгортання сьогодні ввечері спостерігачів в Україні, які можуть надати нейтральні факти, зробити реальну оцінку ситуації на місці. Ми сподіваємося, що цим спостерігачам буде дозволено поїхати в Крим, де вони найбільш потрібні, а також до головних міст Східної України, і почати давати запевнення і справді чесну оцінку того, що там відбувається, щоб дати деякий захист і безпеку українцям.

У більш довгостроковій перспективі, ми вважаємо, що ОБСЄ повинна запустити повномасштабну місію спостереження. Ми сподіваємося, що буде консенсус у тому. Була пропозиція, зроблена Канадою, яка рішуче підтримує США. Ця місія моніторингу може відбути в першу чергу до Криму, щоб розрядити напруженість і могти забезпечити відхід військ Російської Федерації, якщо вона прийме таке рішення. Вона може вивести війська на місця постійного базування і замінити їх незалежними спостерігачами від ОБСЄ і ООН.

У довгостроковій перспективі ця організація також може допомогти українському народу з іншими проблемами, насамперед, мати вільні і справедливі вибори. Було оголошення сьогодні, що Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ розпочне розгортання своєї першої команди в Україну. Сполучені Штати будуть рішуче підтримувати всі ці місії персоналом і фінансами. ОБСЄ також ухвалила рішення про початок розгортання поліцейських експертів та інших, які можуть допомогти з нормалізацією ситуації в області безпеки не тільки на вулицях в Києві та найбільших містах, але і в Криму, якщо Росія дозволить, щоб це відбулося.

Отже, ще раз, я хочу підкреслити, що всі питання, які можуть представляти інтерес для будь-якої нації і для українського народу, чи то стан національних меншин, чи то безпека і стабільність, чи то здатність провести вільні й справедливі вибори, будь то проведення незалежного спостереження – всі ці місії можуть бути підтримані ОБСЄ. Ось чому ми сьогодні тут. Ми закликаємо Росію зробити правильний вибір: відвести свої сили, розгортати та підтримувати міжнародних спостерігачів в Криму і на сході України і розпочати реальний і продуктивний діалог зі своїм сусідом в Україні. Український народ, український уряд підтримує всі ці справи, і Сполучені Штати підтримують ці вимоги.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG