Спеціальні потреби

Лавров: підтримкою українських демонстрантів Захід дає «поганий приклад»


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Захід дає «поганий приклад» підтримкою українських протестувальників, яких Росія звинувачує у проведенні «неконституційного» державного перевороту.

Лавров зробив таку заяву в Мадриді під час прес-конференції зі своїм іспанським колегою. Пізніше він матиме зустріч з державним секретарем Джоном Керрі у Парижі, де вони братимуть участь у конференції щодо Лівану.

Лідери західних країн закликають до пом’якшення напруженості, викликаної вторгненням минулого тижня російських військ на Кримський півостроів. Захід дав зрозуміти, що кризу можна врегулювати, якщо Росія забере свої війська до баз і погодиться на прибуття міжнародних спостерігачів.

Проте у середу Лавров заявив, що Росія не може наказати проросійським збройним частинам в Криму, які він назвав «силами самооборони», повернутися до баз, тому що це не російські війська. Він додав, що персонал Чорноморського флоту Росії займає нормальні позиції.

Він також сказав, що дозвіл міжнародним спостерігачам прибути у Крим – це не рішення Росії, але українських і кримських органів влади.

У вівторок НАТО заявило, що присутність російських військ в Україні має «серйозні наслідки на безпеку і стабільність в євро-атлантичному районі».

Військові представники Росії і Північноатлантичного союзу погодились зустрітися в Брюсселі у середу для розмов про кризу в Україні. Це буде їх перший контакт з часу початку кризи в Криму.

Під час перебування в Києві для зустрічей з українськими офіційними особами державний секретар Джон Керрі заявив, що Сполучені Штати хочуть бачити мирну розв’язку цієї кризи.
XS
SM
MD
LG