Спеціальні потреби

У Каліфорнії волонтери дарують святковий настрій бідним дітям та бездомним


Цієї неділі християни світу відзначатимуть Різдво Христове за Григоріанським календарем. Для багатьох американців Різдво – це не лише час отримувати та роздавати подарунки своїм рідним та близьким. У цей період багато людей допомагають благодійним організаціям принести відчуття свята в оселі людей, яким у житті поталанило менше.

Сотні дітей з бідних районів Лос-Анджелеса щороку збираються на різдвяну вечірку у приватній благодійній організації – Інститут дітей. Тут вони зустрічаються із Санта Клаусом та отримують подарунки, пожертвувані організаціями та іграшковими магазинами.

Колишня бізнес-леді, а сьогодні волонтерка організації Мері Колінз, каже, що різдвяна вечірка найважливіша подія року для дітей з бідних родин:

«Вони не знайдуть подарунків під ялинкою різдвяного ранку у себе вдома. А завдяки усім цим компаніям і волонтерам, вони можуть прийти сюди, вибрати собі подарунок, книжку і взяти участь у святкуваннях».

11-річна Кетрін Мартінез часто приходить до інституту на позашкільні програми, а її мама Роза вчиться тут навичок виховання дитини. Сьогодні вони разом прийшли на свято. Ця вечірка також нагода для дітей на мить забути про проблеми, які їх оточують вдома, чи в їх середовищі, – каже волонтер Ніна Ревой:

«Вони ростуть поряд з насильством у їх громадах, над ними не рідко знущаються. Діти часто психологічно травмовані, тому що в їх родині сталося щось жахливе».

У іншій частині міста, в його нетрях, волонтери годують бездомних. Їжу та притулок, ті, хто опинився без даху над головою, можуть також отримати у цій релігійній благодійній організації Місія Лос-Анжелоса. Безробітні можуть скористатися комп’ютерами і пошукати вакансії в Інтернеті. Колишній бездомний Джейсон Гемінґ, який колись отримав допомогу у цьому притулку, каже, що неприємно опинитись на вулиці на Різдво:

«Ви згадуєте свою сім’ю, і те, як у дитинстві відкривали подарунки під ялинкою. Виринає багато спогадів».

Президент організації Герб Сміт каже, що іноді для бездомних великим подарунком можуть стати зовсім прості речі, як от пара рукавиць:

«Або ж вони хочуть возз’єднатися із своєю сім’єю, зрозуміле людське бажання. Їх можуть ощасливити зовсім прості речі, а не якесь там Феррарі чи Мазераті, про яке деякі з нас мріють на Різдво».

Однак засновники благодійних організацій кажуть, що пам’ятати і дбати про інших треба не лише у святковий сезон, але й впродовж року.

XS
SM
MD
LG