Спеціальні потреби

Життя каліфорнійської громади покращують волонтери


У часи економічної кризи, як ніколи важлива робота волонтерів. З 1999-го року у Каліфорнії працює проект «Велика неділя», щось на зразок радянського суботника. Щоправда, участь тут абсолютно добровільна. У рамках цієї акції, кожної весни, протягом трьох днів тисячі волонтерів по всьому штату допомагають покращити життя своєї громади.

Роботи багато, але відчуття задоволення її результатами вартує часу і зусиль, – кажуть волонтери.

«Це приносить мені справжнє задоволення, і особливо те, що тут так багато волонтерів», – зазначає волонтер Зак Бредшоу.

Релігійні організації, родини та пересічні люди приїхали досить рано, щоби взяти участь у так званій «Великій неділі». Це найбільший регіональний захід громадських робіт у Сполучених Штатах. Завдання цієї волонтерської групи – трансформувати початкову школу.

«Я радий і схвильований за нашу громаду. Ми зараз переживаємо досить важкі економічні часи і у нас немає можливості робити всі ці речі», – каже директор школи Луїс Очоа.

Луїс Очоа зазначає, що через економічну кризу останніх років багато вчителів та обслуговуючий персонал потрапили під скорочення:

«Два роки тому у нас було четверо техпрацівників, тепер лише один. Прибиральники приходять у школу тільки ввечері і то чистять лише туалети. Так що ситуація досить погана на даний момент».

Тут на допомогу і приходять волонтери. Окрім школи, добровольці цим разом працювали ще на сотнях об’єктів у Каліфорнії. Подія хоча і називається «Велика неділя», насправді захід триває 3 дні.

Девід Левінсон започаткував цей проект 12 років тому. Тоді було всього 300 волонтерів. Девід каже, що тепер їх тисячі:

«У нас є бездомні волонтери, а є і кінозірки. До всіх однакові вимоги і ставлення».

Цього року понад 50 тисяч людей безкоштовно допомагали школам і громадським організаціям з різними проектами озеленення чи ремонтними роботами. Волонтерів особливо чекали у лікарні для бідних.

«Ми у цьому будинку з 1995-го року. Тут все досить занедбане. Сміття повно назбиралося. Ходить невідомо хто. Досить неприємний закуток», – зазначає волонтер Інгрід Трехо.

Через бюджетну кризу у Каліфорнії отримати фінансування стає дедалі важче, тим більше організаціям, що займаються соціальним захистом населення. То ж без допомоги волонтерів, – каже організатор акції у лікарні Інгрід Трехо, ремонт приміщення тривав би кілька років. Тепер персонал і пацієнти клініки матимуть додаткове місце для проведення семінарів чи фізичних занять. А оновлена школа, як сподівається директор Луїс Очоа, допоможе учням зосередитися і краще вчитися:

«Коли у школі чисто і гарно, учні почуватимуться, що їх тут чекають і захочуть прийти в школу».

Організатори кажуть, що бажаючі допомагати громаді не повинні чекати на «Велику неділю», аби це зробити. Допомагати можна щодня, головне мати енергію і наснагу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG