Спеціальні потреби

Релігійні організації у США допомагають бідним краще, ніж держава


Релігійні організації у США допомагають бідним краще, ніж держава
Релігійні організації у США допомагають бідним краще, ніж держава

У Сполучених Штатах переважно релігійні установи активно займаються благодійною діяльністю. Потреба в їх допомозі відчувається особливо гостро у святковий період, час коли людям необхідна не лише матеріальна, але й духовна підтримка.

Працівники служби допомоги єврейським родинам у містечку Чері-Гіл, у штаті Нью-Джерзі, збирають продукти для постійних клієнтів.

Девід Азрак колись був високооплачуваним адвокатом. Але так склалося, що тепер він потребує безкоштовні продукти.

«Якби не їх допомога, і не лише фінансова, але і їх доброта та дружнє ставлення до мене, я б не вижив», – зізнається Девід.

На іншому кінці міста, у субсидованому організацією будинку Сару Швайцер відвідує медсестра. Організація допомоги єврейським родинам опікується майже трьома тисячами людей похилого віку у південній частині Нью-Джерзі. Серед іншого її працівники організовують веселе і цікаве дозвілля для пенсіонерів. Ця та подібні програми існують завдяки приватним пожертвам та допомозі держави, яка скоротилась вдвічі.

Регіональний директор організації Дженіфер Вайс говорить, що робота її організації заощаджує державі значні кошти, адже інакше опікуватися цими людьми мусила б влада:

«Тепер нам складніше підтримувати людей, адже коли скорочується державна допомога, це не означає що зменшують потреби».

Рам Кеннан, професор соціальної політики Пенсільванського університету. За його словами, релігійні організації, які надають благодійну допомогу, працюють ефективніше за державні служби, адже покладаються на волонтерів та власних фінансових донорів:

«На кожному доларі, який уряд виділяє їм, держава економить 30-40% порівняно з власними соціальними програмами. Виходить, що недержавні установи субсидують уряд».

До того ж, каже професор і підтверджує Девід Азрак, людям приємніше отримувати допомогу від власної громади:

«Величезна різниця. Ви не просто номер. До вас не ставляться як до жебрака чи бомжа. Тут я відчуваю себе людиною».

І тут він отримує їжу, яка йому подобається. Як то фаршировану рибу – традиційну єврейську страву. Утім, щоб отримати тут допомогу не потрібно бути євреєм. Тут допомагають усім.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG