Спеціальні потреби

Програма «826» розвиває таланти дітей з бідних родин


Уже майже десять років унікальна, неприбуткова організація «826» допомагає американським школярам покращувати свої письмові навички. Започаткована у Сан-Франциско програма набула такого успіху, що зараз працює загалом у восьми містах країни. Організація допомагає дітям з бідних родин розвивати свої здібності і навіть, згодом, надає стипендії на навчання у коледжі. А вчителям підказує, як зацікавити молоде покоління висловлювати свої думки на папері.

Латиноамериканський квартал у Сан-Франциско нічим особливо не примітний, за винятком, будинку 826. Діти і дорослі люблять приходити у це незвичне місце. При вході воно нагадує сховище піратських скарбів, а всередині, виявляється, освітнім центром.

«Це не школа і не центр репетиторства. Це місце для людей, які хочуть знайти себе, знайти свій творчий потенціал і досягти успіху», – каже виконавчий директор програми Лі Ліман.

Ідея цього центру навчити дітей і підлітків думати неординарно і писати творчо. Атмосфера сприяє цьому. Учителі охоче проводять тут уроки. А діти, зокрема, з родин емігрантів, залюбки сюди приходять робити домашнє завдання, у чому їм допомагають волонтери.

«Чимало батьків не розмовляє англійською і не може допомогти дітям з домашнім завданням. Ми ж безкоштовно надаємо послуги, які ці батьки не можуть надати своїм дітям», – каже Лі Ліман.

Центр виявився настільки популярним, що сьогодні у Сполучених Штатах з’явилося ще 8 таких закладів. Кожен новий центр є тематичним, якщо у Сан-Франциско це пірати, то у Чикаго, наприклад, шпигуни.

Президент проекту «826» Джеральд Річард вірить, що їх центри заповнюють прогалини у програмі шкільної освіти. Через бюджетні скорочення школи відмовляються від предметів, які формують креативне мислення дітей.

«Думаю, у школах більше уваги приділяється науці, технології, математиці. Всі фокусуються на тестуванні і зосереджуються більше на тому як навчити дітей здавати тести, а не мислити творчо», – зазначає Річард.

Креативність та новаторство, нагадує Джеральд, не менш важливі і в науці, а вміння грамотно писати знадобиться як у коледжі, так і на роботі:

«Чи це пошук роботи, чи інтерв’ю з роботодавцем, вміння спілкуватися дійсно відкриває перед вами великі можливості».

Найголовніше, як вважають у центрі, їх підхід допомагає дітям повірити у себе, у свої сили, зокрема після того, як їх роботи публікуються в Інтернеті та у самвидаві. У 2010-му році центри «826» опублікували понад 900 томів дитячих робіт.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG