Спеціальні потреби

Американські учні ходять до школи без підручників


З технологічним прогресом у минуле відходить чимало речей, які, здавалося, існуватимуть вічно. Так, книжка у її класичному вигляді протягом тисячоліть була провідним джерелом інформації. Сьогодні друковані видання повільно, але наполегливо витіснені їх електронними версіями.

Ще рік тому, провідний продавець книжок у США Інтернет-магазин «Амазон» почав продавати більше електронних книжок, ніж паперових. Он-лайн технологія добралася і до шкіл. Так у повіті Ферфакс, що у передмісті Вашингтона, починаючи з шостого класу, учні вже не носять до школи купу важких підручників. Їх замінили електронні матеріали, доступні в Інтернеті.

Урок історії в класі вчителя Люка Роси розпочинається з роздачі ноутбуків. З початком начального року школи повіту Ферфакс, у штаті Вірджинія, повністю перейшли на використання електронних підручників. Проведений торік експеримент у 15 школах показав, діти мають достатньо технічних навичок для навчання в режимі он-лайн.

«Наші учні виявилися технологічно підкуті і готові до використання ресурсів з різних джерел», – каже начальник відділу освіти штату Вірджинія Пітер Нунан.

Він додає, що електронні підручники мають багато переваг, наприклад, їх можна швидко оновлювати:

«Світ постійно міняється. І в он-лайн підручники простіше вносити зміни одночасно з подіями, які відбуваються».

Ще однією перевагою, на думку Нулана, є те, що електронні підручники також дешевші у порівнянні з друкованими:

«Паперовий підручник коштує від 50 до 70 доларів, а це майже 8 мільйонів доларів з бюджету повіту. Тоді як у режимі он-лайн, ми придбали підручники за менше ніж 6 мільйонів доларів».

Учні по-різному ставляться до нововведень, втім, більшості із них, електронні книги до душі.

Учитель соціальних наук Майкл Бамбара також віддає перевагу електронним підручникам:

«Тут є різні рівні. Кожен учень має можливість індивідуалізувати навчання. А я, зі свого боку, інструкції для них».

Утім не всі учні мають доступ до Інтернету поза школою. Опитування виявили, що майже 10% старшокласників повіту Ферфакс не мають вдома комп’ютерів, або он-лайн зв’язку. Такі учні ідуть у бібліотеку, чи до друзів. Окрім публічних бібліотек, безкоштовний доступ до Інтернету у США пропонують школи та комп’ютерні клуби, які фінансуються місцевою владою.

Електронні підручники планують впровадити і сусідні штати. У відділі освіти в повіті принц Джордж у штаті Меріленд кажуть, що технічна база для цього існує. Як свідчать дослідження, 60% дітей мають дома комп’ютери, – каже начальниця відділу освіти Меріленду Ґледис Вайтгед:

«Наступного навчального року ми запустимо пілотну програму, але лише в одному класі, і з певного предмету. Подивимося, які проблеми виникнуть з переходом на навчання в он-лайн».

«Я бачу майбутнє, в якому мій син-третьокласник не буде змушений носити п’ять підручників зі школи додому, і навпаки. Чомусь, мені здається, він носитиме планшетний комп’ютер чи якийсь інший пристрій, через який матиме доступ до інформації», – зазначає Пітер Нунан.

І школи, як вважає батько роблять серйозні кроки в цьому напрямку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG