Спеціальні потреби

Американські школярі відстають у вивченні точних наук


Американські діти відстають у вивченні природознавчих дисциплін від своїх однолітків у багатьох країнах світу. Освітяни говорять, що необхідно приділяти більше уваги вивченню цих предметів, починаючи з молодших класів. Однак, математика чи, скажімо, фізика – дисципліни, якими не легко зацікавити дітей. В одній із шкіл американської столиці інженера на пенсії застосовує свій професійний досвід і допомагає вчителям викликати у школярів інтерес до науки.

Раз на тиждень Девід Вайс приходить у школу в передмісті Вашингтона. Він допомагає вчителю Фреду Тінайку дібрати цікавий матеріал до уроку фізики. Тему вони переважно обговорюють заздалегідь. Під час одного уроку діти ознайомлюються з принципами механіки. Учитель та його ментор демонструють їх у дії на прикладі мотузки і паперових автомобілів.

Джаді Локвуд завжди із задоволенням слухає Девіда. Особливо вона любить діаграми, які він використовує для пояснення наукових концепцій. Протягом багатьох років Девід працює волонтером програми для науковців та інженерів, що діє при Американській асоціації сприяння розвитку науки. Програма допомагає учителям молодших класів з методикою викладання природничих і точних дисциплін.

«У молодших класах переважно один вчитель викладає природничі науки, літературу і математику. Якщо вчителі не дуже сильні в науці, цей предмет, так би мовити, випадає з навчальної програми», – зазначає Девід.

Фред, який щойно почав працювати вчителем, радо приймає практичні поради:

«Досить часто я переповідаю їм інформацію з книжки чи підручника. А Девід допомагає мені замінити це чимось більш зрозумілим для них, таким, що знадобиться їм згодом у житті».

Девід також радий, що його знання стали у нагоді вчителям і дітям:

«Фред повний ентузіазму, він вміє працювати з дітьми. Я бачу, що він любить свою роботу. Я отримую багато задоволення як від спілкування з вчителями, так і від допомоги дітям».

Девіда непокоїть, що американські учні відстають у природничих науках від своїх однолітків у Китаї, Японії та Фінляндії. Тому колишній інженер намагається зробити процес навчання цікавим.

«Учням молодших класів я намагаюся дати міцні базові знання. Сподіваюсь, вони почнуть більше цікавитися тим, що відбувається навколо них», – зазначає інженер.

А з появою знань, зростає і успішність. Якщо з’являється пристрасть до науки, тоді і оцінки покращуються, – кажуть педагоги.

Девід докладає багато зусиль, аби зацікавити дітей наукою у ранньому віці, глибоко в душі сподіваючись підготувати собі заміну.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG