Спеціальні потреби

Ріст цін на пальне змусить американців купувати електромобілі?


Корпорація «Дженерал Моторс» представила свій електромобіль у 2007-му році. Тоді вона пообіцяла дати людям машину майбутнього. Втім, з минулого року, відколи авто з’явилося у продажі, американці не дуже поспішають його розкуповувати.

Попри те, що компанії так і не вдалося досягти цілі і продати у минулому році 10 тисяч машин, представники «Дженерал Моторс» Джим Федеріко не втрачає оптимізму:

«Люди все ще не до кінця розуміють, що це таке і як працює. І що більше людей купують, то більше розповідають своїм знайомим і, відповідно, зростає продаж. Ми продали 8 тисяч авто у перший же рік, і я задоволений».

Продажі авто різко впали після того, як уряд минулого року почав розслідувати причини загоряння машини після зіткнення. Втім, на початку року, через відсутність дефектів, справу закрили. Редактор автожурналу «Popular Mechanics» Леррі Вебстер каже, що компанія «Дженерал Моторс» поставила за мету продати надто багато машин, що буде важко, враховуючи її ціну:

«Ціна авто 40 тисяч доларів, а за 20 тисяч можна купити звичайну машину з таким же об’ємом двигуна».

Серед європейських покупців дедалі популярним стає схожий на Вольт Опель Ампера, який вийшов у продаж у лютому. Щоправда, інтерес і до Вольта поки що не вщухає, і компанія отримала близько 7 тисяч замовлень. Джим Федеріко каже, що на початку ціна Вольта була встановлена дещо високою, щоб виробники мали змогу покрити витрати, пов’язані з розробкою нової технології. Але чим більше машин буде продаватися, тим дешевше вони будуть коштувати.

Тим часом Ларрі Вебстер говорить, що у США чи не найбільшою проблемою для продажу електромобілів є дистанція. Американці звикли подорожувати авто на довгі відстані. А «Вольт», наприклад, на одному заряді може проїхати не більше 75 кілометрів.

Втім, ціна на бензин у США продовжує рости, і саме цей фактор може стати визначальним у виборі американців свого нового авто.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG