Спеціальні потреби

Авіакомпанії у США зазнають збитків через нестабільність цін на нафту


Після стрибка цін на нафту на початку року, останнім часом вартість сировини на світових ринках дещо знизилась через менший попит та сповільнення економіки. Однак заворушення у країнах-експортерах нафти ставлять під загрозу стабільність ринку енергоресурсів. Першою ці коливання відчуває транспортна галузь. Так, індустрія авіаперевезень вже зменшила свої очікування щодо річних прибутків. І, як кажуть експерти, найгірше може виявитись тільки попереду.

Ще десять років тому ціни на авіаційне пальне становили одну сьому витрат авіаліній – менша частка бюджету, аніж зарплатні пілотам та членам екіпажу. Однак речник Міжнародної асоціації повітряного транспорту Перрі Флінт каже, що тепер пальне – чи не головний пункт витрат:

«Ми підрахували, що загалом пальне становить 34% від загальних витрат на авіаперевезення».

Експерти індустрії кажуть, що вищі ціни на пальне вже змусили їх скоротити прогнози щодо річного прибутку галузі на півмільярда доларів. І тепер цей показник становить всього лише 3 мільярди. Прибутки можуть зменшитись ще більше, якщо загостряться політичні чи військові конфлікти і ціна сировини підскочить до 150-ти доларів за барель. Флінт каже, що це може завдати великих збитків індустрії. Чого ж очікувати у наступні кілька місяців?

Радник з економічних питань Американського інституту нафти Райола Дуґер каже, що ціни збільшуються через побоювання, що заворушення у країнах, які експортують нафту, можуть сповільнити видобуток сировини:

«Зараз багато невизначеності, особливо, беручи до уваги ситуацію на Близькому Сході. Ми не знаємо, як все це позначиться на ціні на нафту. Також невідомо, що буде з санкціями проти Ірану».

Нещодавно попит і ціни на нафту знизились, оскільки великі економіки сповільнили темпи зростання. Дуґер каже, що попит може зменшитись ще більше, адже через великі витрати на бензин дедалі більше американців пересідають на економніші авто або на громадський транспорт. І ці нові звички стануть більш поширеними, коли ціни на пальне перестрибнуть межу в долар і п’ять центів за літр.

На думку експерта, зменшення цін на нафту може сприяти росту економіки, оскільки споживачі зекономлять гроші і зможуть використати їх на товари і послуги.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG