Спеціальні потреби

Напруження навколо Ірану призвело до підвищення цін на пальне у США


Різкий стрибок цін на пальне лише за останні кілька тижнів у США викликає гостре невдоволення водіїв. Економісти попереджають, що підвищення цін на пальне може завдати серйозної шкоди економіці країни, яка одужує повільно і досі залишається дуже уразливою. Політики ж прогнозують, що коливання цін на пальне у рік президентських виборів стане однією з гарячих тем дебатів між політиками.

Протягом останнього місяця у деяких регіонах США ціни на бензин виросли на 20% та більше. Водії розлючені. А власники бензозаправок вимушені піднімати ціни. Хуан Діаз тримає бензозаправку у Маямі:

«Клієнти постійно нарікають. Йдеться про гроші, які з родинного бюджету йдуть прямо у бензобак».

Нафтоторговці підвищили ціни на нафту після того, як виникла суперечка навколо одного з найбільших постачальників нафти-сирцю – Ірану. До того ж американська економіка почала одужувати, що збільшило попит на енергоносії. Об’єми видобутку нафти у США виросли. Втім переробні потужності – переробка нафти на бензин – залишаються незмінними. Республіканці звинувачують у цьому президента Обаму, який обмежив розвиток нових покладів та відмовився від нафтопроводу з Канади.

«Ми досягли того моменту, коли ціни на бензин виросли на 100% з того часу, коли був обраний нинішній президент. Америка багата на енергоносії. Настав час почати використовувати наші ресурси», – каже сенатор-республіканець Мітч Макконнел.

У свою чергу президент звинувачує опонентів у передвиборчих політичних іграх та недалекоглядності, коли йдеться про буріння нафтових покладів. Обама продовжує просувати ідею енергозбереження та розвитку альтернативних джерел енергії:

«Ми потребуємо довготривалої програми, всеосяжної стратегії, яка б поширювалась на всі потенційні джерела енергії – нафту, газ, вітер, ядерну енергетику, біоенергетику».

Щоправда не всі скаржаться на підвищення цін на пальне. Автодилери кажуть, що це спричинило стрибок попиту на енергоекономні моделі. А для решти пересічних американців реалії невтішні: протягом наступних кількох місяців ціни на пальне, за прогнозами економістів, зростуть ще більше. Це традиційно стається у період відпусток.

XS
SM
MD
LG