Спеціальні потреби

Авіакомпанії готуються підвищити ціни на квитки


Цього року літати стане дорожче – прогнозують американські експерти. Причина – ріст світових цін на нафту. Один з найбільших авіаперевізників у США компанія «Саус Вест» прогнозує нульовий прибуток у першому кварталі цього року. Щоб компенсувати втрати від зростання вартості пального американські авіакомпанії вже почали піднімати ціни на квитки та додаткові послуги.

«Ціна квитків за останні кілька місяців виросла на 10%», – говорить один з пасажирів.

Аналітики індустрії кажуть, що вартість перельотів по США зросла на 4%. На міжнародні перевезення – дещо більше. І ціни за додаткові стягнення лише зростають, говорить туристичний агент Джеф Лі:

«Ми бачимо багато додаткових стягнень, які переходять далеко за 400 доларів».

Джеф Лі є власником туристичного агентства. Цього року, каже він, авіакомпанії піднімуть ціни на квитки аби компенсувати зростання вартості нафти:

«Щоразу, коли ціна нафти зростає на один долар, це коштує авіаіндустрії понад півтора мільярда доларів».

Пальне є найбільшою статтею витрат авіаіндустрії і становить приблизно 40% усіх видатків. Підвищення цін відбувається у час, коли люди готуються до сезону відпусток. Аналітик авіаіндустрії Джордж Гобіка попереджає, що в окремих випадках вартість квитка може зрости вдвічі:

«Споживачі побачать ціни, яких вони не бачили вже багато років. Їм доведеться переосмислити розуміння того, що значить «дешевий» квиток».

Інес Лорманд, яка подорожує досить часто, переживає з приводу подорожчання. За квиток з півдня Америки на північ вона щойно заплатила більше тисячі доларів і не знає, як літатиме далі з такими цінами:

«Якщо ціни зростатимуть, мені доведеться менше літати. Навіть не знаю, що я робитиму».

Щоб протистояти підвищенню цін на авіаквитки, все більше міжнародних авіакомпаній інвестують у купівлю більш економних літаків та вивчають можливості використання альтернативних видів палива. Але, поки що зростання цін на нафту доводиться компенсувати пасажирам.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG