Спеціальні потреби

Зростання цін на пальне у США може коштувати Обамі другого терміну


Міт Ромні впевнено утримує лідерство у змаганні за номінацію від республіканської партії. Він все частіше переключає свою увагу на боротьбу за президентське крісло з президентом Обамою.

«Він сказав, якщо за три роки йому не вдасться все поміняти, на другій термін він не балотуватиметься. Ми вимагаємо, щоб він дотримався свого слова», - звернувся Ромні до своїх виборців.

Республіканські змагання перетворилися на затяжний марафон, який виглядає, ще не скоро закінчиться. Негативна тональність республіканських змагань може зіграти на руку президенту, каже соціолог Пітер Браун.

«Президент тільки виграє від того, що Ґінгріч та Ромні і відтак Санторум та Ромні витратили стільки ресурсів на передвиборчі ролики, у яких нападали один на одного», - говорить аналітик.

Втім до листопада динаміка ще може змінитися, кажуть експерти.

«Зараз переобрання Обами на другий термін виглядає дуже імовірним, але гарантувати його перемогу тим не менш не можна. Обама повинен відчувати оптимізм, але ніяк не зухвалість», - стверджує експерт Американського Інституту підприємництва Генрі Олсен. .

Зростання цін на пальне за останній місяць значно знизили рейтинги Обами і навіть загрожують його переобранню на другий термін, вважають деякі аналітики. Пересічні американці звичайно незадоволені різким стрибком цін, втім не всі поспішають звинувачувати лише президента.

У свою чергу президент Обама каже, що республіканці використовують питання цін на пальне для роздмухування політичного протистояння.


«У цьому питанні нема простого і однозначного рішення. І той, хто це заперечує, насправді не зацікавлений у розв’язанні проблеми. Натомість вони намагаються скористатися моментом для досягнення своїх політичних цілей», - каже Обама.

Останні опитування вказують, якщо Обамі у листопаді доведеться змагатися з Ріком Санторумом – легка перемога йому гарантована. Якщо республіканці виставлять проти нього Міта Ромні – результат виборів передбачити набагато важче.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG