Спеціальні потреби

У Детройті проходить шоу автомобілів класу люкс 2012


Авто-шоу у Детройті, яке протягом тижня було відкрите тільки для медіа та представників авто-індустрії, у суботу відкриє свої двері для загальної публіки. Цього року виробники світу представили в Детройті 40 абсолютно нових, небачених раніше, моделей авто. Серед них переважають компактні і економічні автомобілі з гібридними технологіями. При цьому багато виробників привезли у Детройт і свої найдорожчі моделі, адже минулого року продажі розкішних автомобілів у світі були рекордними.

Індивідуальний стиль і найсучасніші комп‘ютерні технології – на цьому у 2012-му році роблять наголос виробники автомобілів класу люкс. Німецький концерн BMW, який минулого року став лідером у США за кількістю проданих розкішних авто, обладнає свою третю модель пристроєм, який проектуватиме швидкість машини на лобовому склі перед водієм. Мерседес додасть до своїх моделей жорсткий диск, для зберігання музики чи фільмів. Лексус обладнає свої моделі 12ти-інчевим дисплеєм, що матиме можливості навігації та багатофункціонального комп‘ютера.

«Крім цього в комп‘ютері будуть встановлені спеціальні додатки, які дозволять водію замовити столик у ресторані чи купити квитки в кіно по дорозі до дому», - розповідає віце-президент маркетингу компанії Lexus.

Незалежно від виробника, покупці з товстим гаманцем отримають багато додаткових можливостей для спеціального обладнання та створення персоналізованого дизайну своїх авто – від оздоблення салону до кольору гальмівних колодок. Експерти кажуть, що виробники розкішних авто можуть пропонувати своїм покупцям додаткові принади завдяки тому, що світовий ринок розкішних авто процвітає. Це відбувається незважаючи на найгіршу за півстоліття кризу в Європі та сповільнення росту економіки Китаю. Британський виробник Роллс Ройс продав минулого року 3 з половиною тисячі своїх найдорожчих машин, таких, наприклад, як цей Фантом Купе, вартістю 450 тисяч доларів США. Це на 31 відсоток більше, ніж попереднього року і найбільший об‘єм продажу за 107-ми літню історію компанії.

«Наші продажі ростуть на всіх ринках по всьому світу. Але особливо в Азії та в США. Це два найбільші ринки світу», - говорить генеральний директор «РОЛЛС-РОЙС» Торстен Муллер-Утвос.

Для німецького BMW 2011 рік також завершився рекордними продажами. BMW вийшов на перше місце серед розкішних авто, обігнавши Мерседес і Лексус. Пол Ферайоло відповідає за планування в BMW.

«Ми продали майже 250 тисяч машин лише в США. Це був чудовий рік. Я думаю, ми були успішні, бо в нас було багато нових моделей, які подобаються людям», - розповідає голова відділення планування BMW Пол Феррайоло.

У Німеччині та Росії за минулий рік продажі розкішних авто майже подвоїлись. В Азії – зросли на 47 відсотків, а на багатому на нафту Близькому Сході – підскочили на 23 відсотки.

Муллер-Отвос каже, що попит на такі автомобілі зростає через появу у цих країнах нових багатіїв, які хочуть винагородити себе за свої успіхи.

«Багато наших клієнтів виявились дуже успішними у своєму бізнесі. І з цієї причини вони хочуть подарувати собі, так би мовити, заслужену нагороду за досягнення певних цілей, які вони перед собою ставили», - пояснює Торстен Муллер-Утвос.

Загалом, продажі у сегменті розкішних автомобілів виросли минулого року на майже 15 відсотків. Експерти передбачають, що у 2012-му, цей сегмент зросте ще на 8 відсотків – це вдвічі більше ніж зростає автомобільний ринок в цілому.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG