Спеціальні потреби

Актуально

Яку підтримку США і Канада пропонують українцям, що втікають від війни 

У зв’язку з повномасштабним вторгенням Росії в Україну, уряди Канади та США розробили програми для українців, які шукають прихистку.

Спеціальна програма в Канаді CUAET (Canada-Ukraine authorization for emergency travel) стала доступною для українців з 17 березня. Це означає, що громадяни України можуть безкоштовно подати заявку на візу і перебувати в Канаді протягом 3 років разом із дозволом на роботу.

Уряд США також запровадив програму гуманітарного паролю для українців “U4U” (Uniting for Ukraine), яка розпочала функціонувати з 26 квітня. Програма передбачає умову, що український біженець повинен мати спонсора у США - людина, яка зобов'язується надати потенційному біженцю фінансову підтримку.

Такий пароль діє до 2 років і дає можливість подати платну заявку на працевлаштування.

У статті ми розглядаємо яку підтримку надає кожна з цих програм для українців, яку втікають від війни.

“Uniting for Ukraine”- на яку підтримку і пільги можна розраховувати

Про те, яку підтримку та пільги пропонує програма “Об'єднання заради України”, розповідає імміграційна адвокатка Ірина Мазур.

За її словами, однією з найбільших пільг, які надає ця програма у США, це медичне забезпечення.

“Медичне забезпечення, напевне, саме основне. Сполучені Штати Америки не є соціальною країною, тому кожен платить за своє власне медичне забезпечення. Але для тих українців, які приїхали по гуманітарному паролю за програмою "Uniting for Ukraine", відкрили можливість отримання медичної страхівки”, - пояснює Ірина Мазур, імміграційна адвокатка.

Також українці, які приїхали до США, можуть отримати грошову допомогу та допомогу з житлом, проте отримати ці пільги не легко. Зазвичай потрібно шукати спеціальні недержавні програми для біженців від організацій, що допомагають біженцям.

“Дуже часто грошова допомога надається саме організаціями, які спеціально створені для цього, наприклад, Refugees Resettlement Center. Сама держава грошової допомоги не надає, тому потрібно шукати такі організації, які розглянуть ваші умови, це надзвичайно унікальні випадки, коли особа може розраховувати на таку допомогу”, - пояснює Ірина Мазур.

Також, оскільки у США кожен штат має свої закони, умови надання пільг можуть відрізняися, залежно від штату.

“Люди отримують грошову допомогу чи навіть допомогу з житлом, але це, звісно, залежить від штату, тут потрібно дивитися, куди саме ви приїжджаєте, особливо якщо ви з дітьми, дивитися, на які програми штату ви кваліфікуєтесь”, - розповідає адвокатка.

За словами Ірини Мазур, українці за програмою U4U мають право відразу подавати заявку на дозвіл на роботу, що вважається однією з переваг програми. Також адвокатка розповідає, що зараз імміграційна служба США обіцяє розглядати дозволи на роботу для українців в досить швидкі терміни.

“Інформація, якою володію я, що ці документи, які будуть подані онлайн, обіцяють розглянути протягом 6 тижнів з моменту отримання біометрики. Дуже б хотілося, щоб ця інформація була справді правдивою, тому що в порівнянні з громадянами інших країн, таких як Афганістан або Гаїті, їхні документи і на TPS (Temporary Protected Status) і на дозвіл на роботу, розглядається доволі довго”, - пояснила адвокатка.

Зазвичай, щоб влаштуватися на роботу українським біженцям в США, потрібно очікувати близько 6-10 місяців на отримання дозволу на роботу з моменту подачі заявки, тому багато українців, які очікують на дозвіл на роботу, вимушені тимчасово підпрацьовувати нелегально.

За словами Ірини Мазур, факт нелегальної роботи часто заважає в імміграційних процесах. Адвокатка стверджує, що нелегальна робота може завадити у зміні статусу.

Як пояснює адвокатка, програма “Об'єднання заради України” є першою законною програмою, що була запроваджена урядом США для українських біженців. Наразі програма діє до 2 років без можливості отримання громадянства.

CUAET - що пропонує Канада для українських переселенців

Про те, яку підтримку надає Канада для українців, ми вирішили запитатися у Ірини, переселенки з Івано-Франківська, яка переїхала у Торонто з візою CUAET (канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки) ще 3 місяці тому.

“Першим і дуже великим плюсом цієї візи є те, що у Канаді дозвіл на роботу є безкоштовним і надається на 3 роки одразу в аеропорту по приїзду”, - каже Ірина, біженка з України.

Canada work permit
Canada work permit

За словами жінки, коли відбувається заповнення заявки онлайн на візу CUAET, особа може уточнити, чи хоче отримувати дозвіл на роботу. Якщо особа поставила позначку у зазначеному місці, то такий дозвіл їй видають при в’їзді у Канаду, зазвичай відразу в аеропорту.

Щодо працевлаштування, то для особи, що прибула до Канади з візою CUAET, існують певні обмеження. Наприклад, така віза не дозволяє працювати у сфері медицини, початковій чи середній школі до проходження медичного огляду.

“Всі ці умови щодо сфер роботи уточнюються у вашому дозволі на роботу. Тобто знизу цього дозволу у вас прописані всі умови. Але як тільки людина проходить медичний огляд, всі ці обмеження скасовуються”, - пояснює тимчасова імігрантка.

Наступна підтримка, яка діє для українських біженців за цією візою, це одноразова грошова допомога, яку отримати доволі легко, розповідає Ірина.

“Українці мають право отримати одноразову грошову підтримку, яка складає 3 тисячі канадських доларів. Цю підтримку можна одержати протягом 5 днів з моменту подачі заявки. Оформити таку заявку потрібно на офіційному сайті уряду Канади”, - розповідає біженка з України.

За словами Ірини, для того, щоб отримати цю грошову допомогу, потрібно мати дозвіл на роботу, документ, який підтверджує вашу участь у програмі CUAET. Далі потрібно подати заявку на допомогу і відкрити рахунок у канадському банку.

Іншу підтримку, яку пропонує Канада для українців по цій програмі, це безкоштовна медична страхівка.

“Переселенці можуть отримати безкоштовну медичну карту, яка покриває все, крім стоматолога та окуліста”, - каже біженка.

Крім цього, відомо що переселенці з України, які прибули до Канади по цій візі, мають право на безкоштовне проживання протягом 14 днів у готелях чи хостелах.

Детальнішу інформацію щодо тимчасового житла у Канаді можна дізнатися на офіційному сайті уряду Канади.

Важливо зазначити, що програма "Об'єднання заради України", це гуманітарний пароль, який не надає права на повторний в'їзд у Сполучені Штати Америки, якщо особа хоче повернутися в Україну. Тобто пароль анулюється при в'їзді.

Віза CUAET є мультивізою, яка надає право на необмежену кількість заїздів з Канади в Україну і навпаки.

Дивіться також: Володимир В’ятрович - про маловідомі сторінки українсько-російських відносин. Інтерв'ю

Всі новини дня

Швейцарія продасть танки Німеччині, щоб замінити надані Україні

Німецький танк Леопард-2 на озброєнні швейцарської армії

Німецький уряд привітав компромісне рішення Швейцарії, що дозволяє німецькій компанії Rheinmetall викупити у швейцарців кілька десятків танків Леопард-2 для поповнення арсеналів, з яких надана допомога Україні.

Жорсткі швейцарські закони про нейтральність забороняють пряме і навіть непряме постачання зброї до країн, які ведуть війну.

Ми в такий спосіб можемо робити внесок у безпеку Європи, а також в безпеку нашої країни.
Віола Амгерд

Швейцарія, яка не входить ні в НАТО, ні в ЄС дотримується нейтралітету вже сотні років і уникла прямої участі в обидвох світових війнах, які вирували у Європі.

Але після відкритого російського вторгнення в Україну Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС проти Росії і заявляє про невійськову підтримку України.

Компромісне рішення з Німеччиною полягає у запевненнях Берліна, що танки з Швейцарії залишатимуться на території Німеччини, або в якійсь з країн НАТО чи ЄС.

Йдеться про частину з 96 танків Леопард-2, які Швейцарія раніше придбала в Німеччині.

26 вересня швейцарський парламент схвалив виведення з експлуатації 25 танків Леопард-2, щоб надалі продати їх Німеччині.

«Ми дуже задоволені і вдячні за це рішення, - цитує агенція Reuters німецького посла Міхаеля Флюґґера з інтерв'ю швейцарському телебаченню. - Нам ті танки потрібні. Вони заповнять порожнини у нас і в наших європейських партнерів».

Посол також натякнув, що Швейцарія, як провідний експортер зброї, мала б удосконалити свої закони.

«Ми разом з партнерами в НАТО закупили у Швейцарії багато зброї, устаткування, частин та боєприпасів і тепер ми хотіли б передати частину того Україні», - сказав посол.

Раніше Швейцарія заблокувала низку пропозицій постачання виробленої у Швейцарії зброї, яку українцям були готові надати Німеччина, Данія та Іспанія.

Міністерка оборони Швейцарії Віола Амгерд натякнула на бажання шукати компроміси.

«Ми в такий спосіб можемо робити внесок у безпеку Європи, а також в безпеку нашої країни», - сказала Віола Амгерд швейцарському мовнику SRF.

«Ми знаємо про відео». Білий дім про суперечливі повідомлення щодо загибелі російського адмірала Соколова

На цьому зображенні показано момент попадання ракети в штаб російського Чорного флоту в Севастополі, п’ятниця, 22 вересня 2023 року. (Кримський Telegram-канал через AP)
Українські сили спеціального призначення заявили, що «уточнюють інформацію» з приводу загибелі командувача Чорноморським флотом Росії адмірала Віктора Соколова після того, як на російському державному телебаченні показали відео з його участю.
«Як відомо, внаслідок ракетного удару по штабу Чорноморського флоту РФ було знищено 34 офіцери. Наявні джерела стверджують, що серед загиблих командувач ЧР РФ. Багато кого досі так і не вдалося ідентифікувати через розрізненість фрагментів тіл, – мовиться у повідомленні сил спеціального призначення у Facebook. – Оскільки росіяни терміново були вимушені публікувати відповідь з начебто живим Соколовим - наші підрозділи уточнюють інформацію».
У вівторок російське телебачення показало кадри наради військових та міністра оборони Сергія Шойгу, у якій дистанційно брав участь адмірал Соколов.
Коли було знято відео, невідомо.

Новий міністр оборони України Рустем Умеров заявив у вівторок в інтерв'ю Крістіан Аманпур з CNN, що якщо Соколов помер, «це хороша новина для всіх».

В ексклюзивному інтерв'ю з Києва він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова під час удару.

«Він (Соколов) перебуває на наших тимчасово окупованих територіях… його там взагалі не повинно бути. Отже, якщо він мертвий, це хороша новина для всіх, що ми продовжуємо деокупацію нашої території», — сказав Умеров CNN.

На брифінгу у Білому домі речниця адміністрації сказала у вівторок, що їй відомо про відео, опубліковане в Росії, але ще зарано щось коментувати.
«Ми бачили звіти і, звичайно, ми знаємо про відео. Зараз мені просто нема чого підтверджувати», – відповіла Карін Жан-П'єр у відповідь на запитання журналістів.
Колишній радник Пентагону, співзасновник організації Silverado Policy Accelerator Дмітрі Альперович каже, що
розвідки США та Великобританії не підтвердили твердження українських спецслужб про вбивство Соколова. На його думку, вони мали б мати засоби електронного стеження, що «підтверджує вбивство такого високопоставленого офіцера».
При цьому він додає, що незалежно від того, чи Соколов загинув при українському ударі по штабу ЧФ РФ, розмова про нього відвертає увагу від українського успіху.
Як повідомляв Голос Америки раніше, британська розвідка вважає, що, що серія ударів, яких українські сили завдали по окупованому Севастополю, значно зменшить можливості російського флоту блокувати українські порти і патрулювати ширшу акваторію Чорного моря.

Критика українського контрнаступу – непрофесійні і марні заяви. Генерал Годжес про багатоскладовість операцій ЗСУ

Pentagon Hodges

Тим, хто "за 8000 км" критикує, як хтось інший заходить на мінні поля і окопи та розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе. Так тезу висловив колишній командувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес під час дискусії у Вашингтоні “Перемога України: блимає жовтий сигнал?”.

Годжес відповідав на запитання Роберта Макконнелла, співзасновника Фундації США-Україна стосовно критичних зауважень на адресу дій української армії у війні.

“Це непрофесійні та марні заяви”, – сказав Бен Годжес.

Генерал нагадав, що українцям доводиться боротися без підтримки авіації, без якої США, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала б своїх солдатів у бойові дії. Голос Америки також писав раніше про дискусію між експертами, які заявили, що якби наступ в Україні вела американська армія, вона би спиралася на підтримку авіації, яка б розбила укріплення противника ще задовго перед тим, як відправили б піхоту.

“Контрнаступ – це не лише те, що ми бачимо на полі бою”, – наголосив Годжес. За його словами, ЗСУ проводять багатоскладові комплексні операції, включно з роботою спецпризначенців, атаками дронів, кібер боротьбою, виведенням з ладу російських радарів та ППО та іншим.

Також, за словами Годжеса, вражаючою є робота українських військових щодо Чорноморського флоту, яка створює величезний тиск на російський генштаб.

Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки Бен Годжес також заявив, що за умов відсутності підтримки з повітря критика українського контранаступну є невиправданою. “На жаль, українці й надалі зазнають великих втрат, тому що ми, Захід, не надали їм необхідних можливостей. І я говорю саме про високоточну зброю великої дальності”, – сказав Годжес.

Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео

Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.

Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео

Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00

США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.

Більше

XS
SM
MD
LG