Спеціальні потреби

У Human Rights Watch вказують на посилення переслідування кримських татар


Російська влада в окупованому Криму посилила переслідування кримських татар, метою якого повністю придушити інакодумство на українському півострові.

Про це заявила у звіті, опублікованому 14 листопада, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch («Вахта прав людини»).

«Російська влада в Криму постійно переслідує кримських татар за їхню відверту опозицію до російської окупації з часу її початку в 2014 році. Вона зображує активних кримських татар як екстремістів і терористів, змусила багатьох до втечі і перебування на вигнанні та створила умови, щоб ті, хто вирішив залишитися, ніколи не почувалися вільними висловлювати свої думки», - зазначає директор Human Rights Watch із питань країн Європи та Центральної Азії Г'ю Вільямсон.

Правозахисники у своєму звіті, оприлюдненому на сайті організації HRW, вказують на конкретні випадки переслідування, зокрема, затримання і штрафи за поодинокі пікети, які в Росії формально вважаються єдиним способом протесту, що не вимагає попереднього дозволу влади.

Автори звіту HRW підкреслюють, що Росія як окупаційна влада має «поважати українські закони, які діяли в Криму на момент початку окупації». «Одначе Росія відмовляється від статусу держави-окупанта та застосовує свої федеральні закони до Криму, зокрема криміналізацію діяльності, яка раніше на півострові не визнавалася кримінальною», – зазначають правозахисники Human Rights Watch.

Вони наголошують, що Росія зобов’язана шанувати права мешканців Криму, включно з свободою слова, зібрань, релігії та ін. Російські дії проти кримських татар, які задокументували у HRW порушують ці права і можуть, в загальному вважатися політикою переслідування кримських татар.

Дивіться також: Експерти: молодий принц будує майбутню вертикаль влади у Саудівській Аравії

Експерти: молодий принц будує майбутню вертикаль влади у Саудівській Аравії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

XS
SM
MD
LG