Спеціальні потреби

Правозахисники звинувачують Росію у використанні касетних бомб


Human Rights Watch
Human Rights Watch

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) стверджує, що сирійська армія і російські військові протягом останніх декількох тижнів щодня застосовували касетні бомби.

У доповіді HRW йдеться, що з 26 січня заборонені міжнародним законодавством касетні боєприпаси використовувалися щонайменше в 14 атаках в п’яти сирійських провінціях.

За даними правозахисників, жертвами цих атак стали щонайменше 37 мирних жителів, у тому числі шість жінок і дев’ятеро дітей. Десятки людей були поранені.

Human Rights Watch закликає Міжнародну групу підтримки Сирії (МГПС), яка збирається в Німеччині в четвер, «оголосити захист цивільних осіб і припинення невибіркових атак, в тому числі із застосуванням касетних боєприпасів, одним з головних пріоритетів» в своїй роботі.

Членами МГПС є 17 регіональних і світових держав, які намагаються покласти край сирійському конфлікту, який забрав життя більше 250 тисяч чоловік.

«Будь-яке врегулювання сирійської кризи має передбачати вирішення проблеми триваючих невибіркових атак, – заявив заступник директора HRW у справах Близького Сходу Надім Гаурі. – Хорошим початком було б зобов’язання Росії і Сирії припинити використання кластерних боєприпасів».

Дивіться також: Чи шкодять Україні книжки з Росії? - думки експертів, видавців

Чи шкодять Україні книжки з Росії? - думки експертів, видавців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

XS
SM
MD
LG