Спеціальні потреби

Прихильники України в Конгресі США не забули про Савченко


Надія Савченко

Група підтримки України в Палаті представників Конгресу США («Український конгресовий кокус») у середу знову закликала звільнити ув’язнену в Росії нардепа Верховної Ради України Надію Савченко.

Конгресмени Сандер Левін, Майк Фіцпатрік, Марсі Каптур і Майк Квіґлі оприлюднили заяву, в якій вкотре закликали Росію звільнити українську льотчицю і народного депутата Надію Савченко. 17 грудня 2015 року, ув’язнена почала голодування і, як повідомляється, стан її здоров’я погіршується. Палата представників ухвалила двопартійну резолюції [H.Res.50], в якій йдеться про її незаконне затримання і озвучено заклик до її звільнення.

«Ми надалі закликаємо російську владу негайно звільнити Надію Савченко з-під варти, де її утримують вже другий рік. Ми глибоко стурбовані недавніми повідомленнями про погіршення стану здоров’я з часу початку голодування. Відколи Надію Савченко ув’язнили в липні 2014 року, російською владою неодноразово відкладалися дати суду і слухання в її справі, мінялося місце проведення судового процесу, щоб відохотити відвідувачів, і обмежувався доступ свідкам. Ми вимагаємо, щоб Росія дотримувалася своїх міжнародних зобов'язань та верховенства права, і ми приєднуємося до міжнародного співтовариства у заклику до негайного звільнення Савченко», - сказав конгресмен Сандер Левін, співголова Групи підтримки України в Палаті представників.

«З липня 2014 Савченко - член українського парламенту і військовий ветеран - незаконно утримується російською владою. Її злочин? Необґрунтовані звинувачення, що випливають з її захисту свого народу від кричущої військової агресії Росії. Протягом двох років, пані Савченко перебуває у в'язниці в Росії, що є явним порушенням її прав людини та міжнародних стандартів, а тепер, за повідомленнями, у неї поганий стан здоров'я. США, разом з Україною, вимагають негайного звільнення Савченко і покінчення з російським втручанням», - сказав конгресмен Майк Фіцпатрік, співголова «Українського конгресового кокусу».

«Надія Савченко є уособленням нової України - стійкої, відданої та мужньої. Її арешт і подальше затримання російською владою є крайнім порушенням міжнародного права і поведінки. Зрозуміло, що перспектива на справедливий судовий розгляд є дуже малоймовірною, враховуючи політичний клімат в Росії навколо її справи. Уряд Росії має негайно звільнити її, особливо враховуючи погіршення її стану здоров'я», - сказав конгресмен Майк Квіґлі, член «Українського конгресового кокусу».

Дивіться також: Експерт, з якою хоче судитись ГПУ, має до Шокіна ті ж претенції, що Байден, Пайєтт та українці

Експерт, з якою хоче судитись ГПУ, має ті ж претенції, що Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:06 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG