Спеціальні потреби

Саманта Пауер: про Надію ніхто не забув


Надія Савченко стала героїнею спецпроекту Держдепу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Надія Савченко стала героїнею спецпроекту Держдепу. Відео

Надія Савченко потрапила до списку Держдепу "Звільність 20"

Надія Савченко офіційно увійшла до списку жінок в’язнів совісті - ініціативи «Звільніть 20-ьох» (Free the 20) Державного департаменту США. Ініціатива спрямована на привернення уваги до незаконно утримуваних жінок у світі. Двадцять років тому, 189 урядів і близько 30 тисяч неурядових організацій зібралися у Пекіні на Всесвітню конференцію з просування гендерної рівності та прав жінок.

На початку вересня постійний представник США при ООН Саманта Пауер оголосила про старт кампанії, спрямованої на привернення уваги до 20 жінок, які перебувають за гратами у різних країнах світу. Кожного дня на сайті HumanRights.ov з’являється історія однієї з двадцяти політичних в’язнів. Саманта Пауер переконана: ініціатива надсилає потужний меседж родинам ув’язнених: про їхніх дочок, дружин та матерів ніхто не забув. Історія Надії Савченко є однією з них.

"Надія Савченко виконувала свій громадянський обов’язок, коли у червні 2014 року її викрали та вивезли до Російської Федерації та намагалися засудити за абсолютно надуманими звинуваченнями. Нещодавно її визнали винною у вбивстві за абсурдними звинуваченнями, які стають все більш заплутаними. Було розуміння того, що за мінськими домовленостями, усі політичні в’язні та полонені повинні бути випущені. І Надія, і її родина радо сприйняли цю новину. Я думала, що її відпустять, однак цього не сталося. Росія досі тримає Надію в СІЗО. Її здоров'я погіршилося. Вона навіть розпочала голодування, щоб привернути увагу до своєї справи. Подібний сфабрикований та показовий процес можна уявити 50 чи 60 років тому. Ніхто не міг собі уявити нічого подібного навіть 2 роки тому. Цього року я відвідала Україну та зустрілася з мамою Надії. У неї розбите серце. Мама Надії та адвокати намагаються впоратися з системою", - заявила Саманта Пауер.

Середньовічною практикою назвав суд на Надією Савченко постійний представник України при ООН Юрій Сєргєєв. Він заявив, що Україна продовжуватиме піднімати питання про звільнення української громадянки на Генеральній Асамблеї ООН.

"Для нас права людини є питанням ключовим в Організації Об’єднаних Націй. Ми повністю підтримуємо цю ініціативу і будемо брати участь у тих заходах, які тут проводитимуться. Ми будемо також використовувати ті можливості, які надає нам наш статус: це постійні брифінги, де ми інформуємо про перебіг подій. Цього тижня ми говорили про неправомірне судилище над Надією Савченко. Будемо говорити про це, будемо звертати увагу про недопустимість того, що у 21 столітті діють норми середньовіччя. Під час Генеральної Асамблеї ми будемо закликати світ проявляти солідарність для звільнення всіх політичних в’язнів, в тому числі і Надії Савченко", - відзначив посол України в ООН.

США, у свою чергу, продовжуватимуть тиснути на Росію.

"Надія залишається предметом обговорення. Наші посольства у різних країнах світу та держсекретар США Джон Керрі постійно піднімають справу Савченко. Її випадок не є поодиноким - це віддзеркалення всієї російської агресії в Україні і це підтверджує перебування російських військ в Україні, адже російські війська мали бути в Україні, щоб викрасти Надію та інших. Ми будемо продовжувати чинити тиск на Росію. Досі наші спроби не були успішними, однак ми не покладатимемо рук", - сказала Саманта Пауер.

Дивіться також: Парубій очистить Конституцію від децентралізації, якщо бойовики зроблять вибори. Відео

Парубій сказав, чим відповість на "вибори" бойовиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

XS
SM
MD
LG