Спеціальні потреби

Обама привітав Понтифіка в Білому домі


Президент США зазначив, що папа Франциск служить прикладом морального лідерства в дусі вчення Христа.

У середу 23 вересня президент США Барак Обама привітав Папу Римського Франциска на південній галявині Білого дому. Близько 15 тисяч людей зібралися, щоб зустріти Понтифіка у резиденції американського лідера.

За словами Обами, візит Понтифіка показує, наскільки всі американці, що представляють найрізноманітніші релігійні та соціальні групи, цінують роль, яку Католицьва церква відіграє в Америці: в турботі про страждаючих, незаможних і бездомних, в освіті дітей і зміцненні віри, так потрібної багатьом людям.

І це можна спостерігати у всьому світі, не тільки в США, підкреслив президент США.

У той же час радість навколо візиту Понтифіка пов'язана не тільки з його роллю лідера церкви, зазначив Обама, але також пов'язана з унікальними особистими якостями Франциска. «У вашій скромності, простоті, м'якості слів і щедрості духу ми бачимо живий приклад вчення Христа, лідера, чий моральний авторитет виникає не тільки зі слів, а й з цих справ», - підкреслив президент Обама.

У своєму вітанні президент США перерахував деякі глобальні проблеми, які папа Франциск вважає пріоритетними: допомога незаможним, співчуття до слабких, першочерговість світу, важливість вільного віросповідання для вільної особистості, а також спільна робота зі зниження згубних наслідків зміни клімату - священний обов'язок людства «захистити Землю - прекрасний подарунок Бога для нас».

Говорячи про увагу папа Франциска до питань війни і миру, Обама подякував Понтифіку за його сприяння відновленню відносин США з Кубою.

У своїх словах і ділах папа Франциск є «глибоким моральним прикладом для нас», підкреслив президент Обама, тим самим «виводячи нас зі стану самозаспокоєння». Це створює дискомфорт від усвідомлення дистанції між тим «як ми живемо і тим, що ми знаємо є правдивим і правильним». І цей дискомфорт, вважає американський лідер, - це благословення, яке вказує нам на краще.

У свою чергу папа Франциск високо оцінив чимало аспектів міжнародної ролі Сполучених Штатів, і урочисто сказав: «Боже, благослови Америку».

Після цього президент і Понтифік провели переговори наодинці в Овальному кабінеті Білого дому. Раніше представники адміністрації відзначили, що Обама і Понтифік будуть обговорювати не політичні питання, а спільні цінності, які вони розділяють.

Разом з тим, як зазначає преса, незважаючи на збіг поглядів по широкому спектру порядку денного, лідери США та Ватикану різко розходяться по ряду соціальних питань, в тому числі, з проблеми абортів і відносини до одностатевих шлюбів.

У середу у Вашингтоні Папа Римський також взяв участь у параді навколо Національного моллу у Вашингтоні та зустрівся з американськими єпископами.

Він відтак проведе церемонію канонізації францисканського монаха Хуніперо Серри, засновника католицьких місій на території сучасної Каліфорнії в 18-му столітті.

У четвер Понтифік виступить з промовою на спільному засіданні обох палат Конгресу США.

XS
SM
MD
LG