Спеціальні потреби

Юрій Сергеєв: ми будемо некомфортним непостійним членом в РБ ООН для Росії


Юрій Сергеєв: Україна отримала всеосяжну підтримку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

Юрій Сергеєв: Україна отримала всеосяжну підтримку. Відео

Юрій Сергеєв провів на посаді постійного представника України при ООН вісім з половиною років. Це були цікаві і буремні роки у світі і, зокрема, в Україні: політична криза під час президенства Віктора Ющенка, обрання Віктора Януковича президентом, газова війна з Росією та, нарешті, Революція Гідності.

Однак за весь цей час найбільш напруженим був 2014 рік, коли Росія анексувала Крим та розпочала військові дії на сході України.

"В перші місяці агресії нам все-таки вдалося об’єднати міжнародну спільноту тут, в Організації Об’єднаних Націй та й в самій Раді Безпеки для того, щоб ми отримали всеосяжну підтримку. Це привело нас до резолюції під назвою «Територіальна цілісність України» 27 березня . Ця резолюція стала системоутворюючою. Всі органи системи ООН і афілійовані організації ухвалили свої рішення для того, щоб не визнавати юрисдикцію окупаційної влади на авіаперевезення до півострову, здійснення судноплавства, управління портами", - заявив колишній представник України при ООН.

Завдяки зусиллям його команди українське питання неодноразово піднімалося на засіданнях Ради Безпеки ООН. Стосувалося воно не лише Криму, але й збиття малайзійського Боїнгу MH17 та долі політичних в’язнів, які незаконно отримуються в Росії.

"Було з десятків чотири засідань по Україні різного формату: відкритих, закритих, консультаційних. Так, це вимагало кулуарної роботи. Вважаю, що вона була успішною. Це все є результатом колективної роботи, за що я вдячний своєму колективу", - відзначив він.

Окрім кулуарної роботи та виступів на засіданнях Ради Безпеки, Юрій Сергеєв головував в шостому правовому комітеті ООН, в комісії з морського права, в комісії з миротворчого будівництва. При ньому Україну потрапила до ради з прав людини і, нарешті, в цьому році до Ради Безпеки. Одним з великих досягнень дипломат назвав обрання Місії України непостійним членом Радбезу. Україну підтримало 177 країн.

"Розуміючи, що ми будемо некомфортним непостійним членом в Раді Безпеки для Російської Федерації, розуміючи, що вона могла б створювати певні проблеми для того, щоб зменшити рівень підтримки, ми працювали з усіма делегаціями інтенсивно, по кілька разів повторюючи візити, виступи в регіональних групах, субрегіональних групах, з кожним індивідуально. Тобто це була індивідуальна робота. Ми розраховували на те, що ми можемо отримати непідтримку від традиційної чотирнадцятки-шістнадцятки російських сателітів", - додав Юрій Сергеєв.

На початку грудня президент Порошенко ухвалив рішення про завершення дипломатичного відрядження Юрія Сергеєва на посаді постійного представника. Дипломат каже, дізнався про це з публікацій у пресі.

"Про те, що такий указ готується мене ніхто не попереджав, більш того, мені ніхто не передзвонив з Міністерства закордонних справ з тим, щоб сказати, що такий указ є. Але, тим не менш, я абсолютно розумію, що я обіймаю цю посаду достатньо довго, що має відбутися термін ротації, і тому я абсолютно з розумінням і спокоєм сприйняв таке рішення. Хоча не скрию те, що бракує етики, коли міняються глави наших дипломатичних місій. Я знаю це по багатьох прикладах звільнення моїх колег, коли вони про своє звільнення дізнавалися з газет", - сказав українських дипломат.

Останні дні увага Юрія Сергеєва прикута до підготовки роботи України в Раді Безпеки. Зараз в ній головують Сполучені Штати, і амбітна програма їхнього головування скерована на вирішення ключових проблем: якситуації на Близькому Сході, так і прав людини.

Дивіться також: Ось що агенти ФБР розповіли про методи боротьби із корупцією. Відео

Ось що агенти ФБР розповіли про методи боротьби із корупцією. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG