Спеціальні потреби

Верховна Рада України прийняла бюджет на 2016 рік


Український парламент у п’ятницю прийняв бюджет на 2016 рік, що було однією з ключових умов переказу чергового траншу фінансової допомоги в рамках кредитного пакету від Міжнародного валютного фонду на суму 17,5 мільярда доларів.

Депутати Верховної Ради прийняли кілька інших законопроектів, перш ніж приступити до голосування щодо бюджету, у тому числі поправку до податкового законодавства, яка знижує податок для роботодавців та уніфікує податкову ставку з доходів фізичних осіб.

Також законодавці підвищили акцизні збори на тютюн, паливо і алкоголь з метою збалансувати бюджет.

Голосування було відкладено, поки депутати обговорювали ці поправки, необхідні для бюджету. Деякі наполягали, що вони приведуть до невиправданого завищення цін для українських споживачів, багато з яких і так ледве зводять кінці з кінцями.

Міжнародний валютний фонд заявив, що Україні необхідно прийняти бюджет, що відповідає умовам програми допомоги. Поки неясно, чи виконує прийнятий документ всі вимоги МВФ.

Парламент підтримав пропозицію уряду про прийняття бюджету, в який закладено дефіцит у розмірі 3,7 відсотка ВВП. Даний показник був узгоджений з МВФ.

Україна цього року вже отримала від МВФ та інших міжнародних кредиторів 10 мільярдів доларів, щоб поправити свої фінансові справи, що похитнулися через конфлікт з сепаратистами і багаторічну неефективну економічну політику укупі з корупцією.

Дивіться також: Росіяни розповіли, як і у чому обмежуватимуть себе на Новорічні свята

Росіяни розповіли, як і у чому обмежуватимуть себе на Новорічні свята. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

XS
SM
MD
LG