Спеціальні потреби

Росія створила у Криму атмосферу страху і репресій - HRW


У доповіді, оприлюдненій 18 березня, правозахисники заявляють, що в Криму після анексії «різко скоротився простір для свободи слова, свободи зборів і свободи ЗМІ».

Правозахисна організація «Вахта прав людини» (Human Rights Watch) заявляє, що російська влада створила атмосферу страху і репресій у Криму, який вона анексувала два роки тому.

У доповіді, оприлюдненій 18 березня, правозахисники заявляють, що Криму погіршується ситуація з дотриманням прав людини.

Директор Human Rights Watch у справах Європи і Центральної Азії Г'ю Вільямсон зазначив, що через ізоляцію Криму Росією моніторити дотримання прав людини там важко.

«З часу початку окупації Криму російськими військами у лютому 2014 року простір свободи слова, свободи зборів і свободи ЗМІ у Криму радикально зменшився. За два роки чиновники не змогли провести змістовні розслідування таких дій збройних угрупувань як тортури, позасудові страти, зникнення людей, напади і побиття кримських татар, українських активістів та журналістів», – йдеться у звіті.

В організації нагадали, що місцева влада проводила обшуки, арешти, залякування серед кримських татар, закривала кримськотатарські видання і забороняла проводити мирні акції з таких приводів, як річниця депортації кримських татар.

Правозахисники також згадують про те, що кримчани, які хочуть залишатися громадянами України, кваліфіковані як іноземці і піддаються дискримінації.

Правозахисники зазначають, що також піддаються переслідуванню російські організації, які виступали проти анексії Криму.

«Росія несе пряму відповідальність за зростання кількості порушень прав в Криму. Міжнародні партнери Росії повинні зберегти постійний тиск на Росію з метою припинення нею порушення прав людини на півострові", – заявив директор організації Г'ю Вільямсон.

Дивіться також: Маккейн попередив Росію про нові санкції, якщо Савченко не буде звільнено

Маккейн: Українці будуть боротись: з підтримкою світу, чи без неї. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG