Спеціальні потреби

Правозахисники: закриття Меджлісу - кульмінація репресивних заходів проти кримських татар


Репресії проти членів Меджлісу та намір закрити його порушують право на свободу зібрань та свободу вираження – йдеться у заяві «Міжнародної амністії» в Україні.

Правозахисна організація «Міжнародна амністія» (Amnesty International) в Україні заявила, що запропоноване закриття Меджлісу в окупованому Російською Федерацією Криму стане кульмінацією репресивних заходів проти кримськотатарської спільноти.

Про це йдеться у заяві міжнародної правозахисної організації 17 березня.

Напередодні другої річниці анексії Росією Кримського півострова, де-факто влада має на меті позбавити кримських татар їх представницького органу, Меджлісу кримськотатарського народу, члени якого обираються громадою.

Автори заяви вказують на те, що два роки тому, 18 березня 2014 року, у Кремлі в Москві був підписаний «договір», котрий затвердив приєднання Криму до Російської Федерації. Відтоді на півострові систематично порушуються фундаментальні права на свободу зборів, об’єднання та вираження.

«Де-факто влада Криму відповідальна за створення репресивного середовища, котре має на меті заборонити вираження будь-якої незгоди та спрямоване проти осіб, котрі протистоять анексії чи підозрюються у наявності прихованих проукраїнських поглядів. Найбільш активні критики анексії покинули півострів. Ті, що залишились, ризикують зіткнутись з приниженням та знущанням, проти них може бути порушене кримінальне провадження», - йдеться в заяві.

Правозахисники зазначають, що правопорушення переважно спрямовані саме на кримськотатарську спільноту.

В правозахисній організації наголошують на необхідності зняти з Меджлісу тавро «екстремістської організації» і припинити переслідування тих, хто має відмінні від окупаційної влади в Криму погляди.

«Безпідставне звинувачення Меджлісу у тому, що він є «екстремістською організацією», необхідно зняти, а репресії проти кримськотатарських, проукраїнських чи будь-яких інших активістів, котрі висловлюють власні погляди у Криму, мають бути припинені. Належним чином має також дотримуватись право на свободу зборів, об’єднань та вираження», – йдеться у заяві.

Справа проти Меджлісу, зазначають автори заяви, лише один приклад з цілої низки репресій проти кримськотатарської спільноти.

15 лютого де-факто прокурор Криму розпочала провадження проти Меджлісу, безпідставно стверджуючи, що це «екстремістська» організація. Головним аргументом прокурора було те, що лідер Меджлісу у екзилі Рефат Чубаров відмовився визнати легальність анексії Криму Російською Федерацією, висловлювався за економічну та енергетичну блокаду півострова зі сторони України та неодноразово закликав повернути півострів Україні, - йдеться у заяві «Міжнародної амністії» в Україні.

За словами авторів-правозахисників, репресії проти членів Меджлісу та намір закрити його порушують право на свободу зібрань та свободу вираження і свідчать про нову хвилю репресій проти будь-кого, хто з ним пов’язаний.

Дивіться також: На стереотипи українців щодо кримських татар вплинули російські історики - документаліст

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG