Спеціальні потреби

Касьянов готовий повертати Крим Україні


Михайло Касьянов
Михайло Касьянов

Російський опозиційний політики також пообіцяв у разі приходу до влади за один день закінчити війну на сході України.

Російський опозиційний політик Михайло Касьянов заявляє, що його політична сила в разі приходу до влади в Росії готова повернути Крим Україні.

Про це лідер партії «Парнас» заявив в інтерв’ю Радіо «Свобода».

«Це було незаконно, це була анексія, що називається у міжнародному праві, тому законність має бути відновлена. Ми сядемо за стіл переговорів з обраним українським урядом і будемо все це обговорювати. Я не бачу жодних проблем для відкритого обговорення цих питань», – сказав Касьянов.

На уточнювальне питання, чи означає це, що в разі приходу його політичної сили до влади Касьянов готовий повернути Крим Україні, політик відповів «Так».

Він також пообіцяв у разі приходу до влади за один день закінчити війну на сході України.

За словами Касьянова, економічна ситуація в Росії і тиск Заходу змушує президента Володимира Путіна послабити тиск на опозицію на майбутніх виборах, і в демократичних партій з’являється шанс очолити країну.

«У 2016 році будуть федеральні вибори в Державну думу, ми розраховуємо, що влада ці вибори не відкладе, не скасує, допустять нас до виборів, і це означає, що альтернативу нинішній владі формуємо ми», – заявив Михайло Касьянов.

За його словами, зміна влади в Росії може відбутися поступово у три етапи: на виборах у Державну думу у 2016-му, на регіональних виборах у 2017-му і на виборах президента у 2018-му. Якщо ж Путін не скористається можливістю послабити тиск на опозицію, то вже з осені в Росії почнуть визрівати революційні настрої, прогнозує політик.

Михайло Касьянов перебуває у Брюсселі на акціях вшанування пам’яті Бориса Нємцова.

Це вже не перша його заява про готовність повернути Крим Україні. На початку цього року Касьянов заявляв про таке на зустрічі з лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим у Страсбурзі. Ці слова російського опозиціонера критикували в анексованому Росією Криму.

Напередодні лідер російської партії «Яблуко» Емілія Слабунова в ефірі «Російської служби новин» заявила, що її політична сила зможе вирішити конфлікт з Україною, не віддаючи при цьому Крим і Севастополь.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG