Спеціальні потреби

Михайло Касьянов: Путінський режим наближається до своєї смерті


Путін не збирається нападати на Україну, а свої війська на кордоні та диверсії в Україні використовує з метою досягти визнання власності Росії над Кримом, виплати Україною газового боргу, надання російській мові статусу другої державної та досягнення конституційних змін в Україні. Таким баченням поділився колишній прем’єр-міністр, а нині – опозиційний російський політик Михайло Касьянов в Атлантичній Раді у Вашингтоні.

Але йти на поступки Володимиру Путіну Україні та Заходу не можна в будь-якому разі, вважає він. Касьянов дав наступні поради Заходу.

Україні - допомогти у проведенні виборів, аби вони пройшли за найвищими стандартами, надати потужну фінансову допомогу, моральну підтримку та допомогти досягти диверсифікації джерел енергії.

Росії - негайно розширити список людей, проти яких запроваджуються індивідуальні санкції, зменшити власну залежність від російського газу та надати підтримку звичайним росіянам. Колишній прем’єр просить не застосовувати секторальних санкцій, бо російський народ, хоча він і обдурений неймовірно професійною пропагандою, що грає на притаманному йому шовіністичному інстинкті, у діях Путіна не винний.

Росіянам треба більше їздити за кордон, вважає він, та на власні очі бачити застосування демократичних норм і сучасні відносини між державою та громадянами.

«Російський народ перебуває під дією потужної пропаганди. Вона є дуже витонченою, дуже цинічною та дуже потужною. Це не те, що ми мали в радянські часи», - пояснив росіянин американській аудиторії. Але, вважає, він, як тільки Путін зазнає в Україні поразки, пропагандистські чари швидко розвіються і його високий рейтинг популярності впаде.

І в тому, що це станеться – радше раніше, ніж пізніше – Касьянов не сумнівається. За його словами, російський режим наближається до своєї смерті. Економіка і так була в поганому стані, але через санкції та зниження довіри інвесторів та кредиторів, її колапс вже не за горами. ВВП знижується другий місяць поспіль, великі компанії мають величезну заборгованість, яку, за сьогоднішніх умов, їм буде важко рефінансувати.

Навіть якщо стабілізаційний фонд Росії і виглядає великим, він є не достатнім для підтримки існуючого рівня життя в країні, настільки залежною від імпорту як Росія. У великих містах, сказав він, до 90% продуктів харчування та медикаментів імпортується.
Зараз Путін блефує. Він думає, що Захід не достатьно послідовний і не буде слідувати своїй політичній лініїПерсональні санкції працюють, стверджує Касьянов. Підтримка Путіну з боку його найближчого оточення підривається.

«Зараз Путін блефує. Він думає, що ви не достатньо послідовні і не будете слідувати своїй політичній лінії. Він був шокований, коли дізнався, що Європейський Союз застосував ці санкції. Він був абсолютно переконаний, що німецькі корпорації ніколи не дозволять своєму уряду застосувати санкції." - переконаний Касьянов.

Путін пішов на українську авантюру через брак внутрішньої легітимності – останні президентські вибори важко назвати чесними – та намагаючись консолідувати народ зовнішньою загрозою. «Путін вірить, що він лідер всього світу», - сказав Касьянов і додав, що він і сам підтримував Путіна в 2000-му році та навіть досить успішно з ним працював в якості прем’єр-міністра. Касьянов вважає, що Путін внутрішньо не змінився. Увесь цей час він лише прикидався демократом та йшов до своєї мети – усієї повноти влади. Але в цьому разі він прорахувався щодо реакції Заходу на його дії в Криму.

Президент Росії не розуміє універсальних морально-етичних цінностей і не вірить, що інші люди сприймають їх серйозно. На його думку, все у світі можна купити і продати. Квола реакція Заходу на агресію Росії в Грузії затвердила його в думці, що Захід лише прикидається, що вірить у права людини та інші принципи.

Він закликав Захід бути послідовним у своєму тиску на Росію, щодня вдаватися до нових кроків, розширювати список санкцій та голосно критикувати російське керівництво за агресію в Україні та масштабне порушення прав громадян в середині Росії.

Дивіться також : "Наступна ціль Путіна - Балкани" - екс-посол США
"Наступна ціль Путіна - Балкани" - екс-посол США
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG