Спеціальні потреби

Кремль виступив з різкою критикою на адресу Києва


Російська Федерація тимчасово утримається від направлення новопризначеного посла Михайла Зурабова до України. Про таке рішення повідомив російський Президент Дмитро Медведєв в оприлюдненому сьогодні відеозверненні. Цей крок російський лідер пояснив незадоволенням політикою, яку проводить українська влада.

На офіційній Інтернет сторінці Кремля опублікований текст звернення пана Медведєва до Віктора Ющенка, в якому він перераховує претензії до української сторони. Більшість із них озвучувалися і раніше – це й постачання зброї Грузії, курс на вступ країни в НАТО, неврахування російських позицій в енергетичній сфері, порушення майнових прав російських інвесторів в Україні, неправильне на думку Кремля трактування історичних подій, перешкоджання діяльності Чорноморського флоту РФ в Криму та втручання в діяльність православної церкви.

Окремо Дмитро Медведєв згадав про дипломатичний конфлікт між двома державами. Рішення української влади вислати двох російських дипломатів він назвав безпрецедентним на території пострадянських країн і знову відкинув всі звинувачення на їхню адресу. Рівень нинішніх стосунків між країнами Медведєв називає «безпрецедентно низьким», а позицію українського керівництва «відверто антиросійською». На думку Кремля, міждержавні відносини протягом останнього року деградують, а напруженість почала «зашкалювати».

У відеозверенні російський президент говорить про рішення відтермінувати приїзд нового посла в Україну на невизначений термін. Враховуючи різкий тон звинувачень Кремля, очевидно, керівник диппредставництва може не з'явитися до закінчення повноважень Віктора Ющенка. У зверненні недвозначно підкреслюється, що РФ втратила надію на покращення міждержавних стосунків із Києвом за нинішнього президента і сподівається на вибудовування нових відносин із його наступником. Саме на Віктора Ющенка пан Медведєв покладає відповідальність за відхід від принципів партнерства.

Оглядачі не виключають, що заява російського лідера може стати прелюдією для оголошення Кремлем економічних та військово-політичних санкцій щодо України. Російське керівництво попереджало про їх підготовку у відповідь на небажання Києва припинити постачання зброї Тбілісі. В Україні припускають, що різка заява пана Медведєва та можливе подальше загострення стосунків Києва і Москви матиме вплив на внутрішньополітичну ситуацію в Україні напередодні початку президентської кампанії.

XS
SM
MD
LG