Спеціальні потреби

Сполучені Штати і Росія обмінялися шпигунами


Американський літак з 10 депортованими російськими агентами приземлився в п’ятницю у Відні. Це найбільший обмін шпигунами між Сполученими Штатами і Росією з часу закінчення Холодної війни.

За 10 росіян президент Росії Дмитро Медведєв помилував чотирьох в’язнів, засуджених за шпигунство на користь Сполучених Штатів. Четверо росіян також прибули до Відня на борту російського літака.

У четвер американський суддя наказав депортувати 10 російських шпигунів. Перед федеральним суддею в Нью-Йорку вони визнали себе винними у змові з метою служити незареєстрованими іноземними агентами. Кілька годин пізніше вони залишили територію Сполучених Штатів.

Державний департамент США опублікував заяву, в якій сказано, що довге ув’язнення 10 агентів у Сполучених Штатах не принесло б значної користі справі національної безпеки. Натомість Сполучені Штати скористалися нагодою для звільнення чотирьох осіб, що відбували довгі терміни ув’язнення в Росії, додаючи, що деякі з них терпіли з проводу поганого стану здоров’я.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG