Спеціальні потреби

Американські фермери збирають врожай на місяць раніше


Американські фермери збирають врожай на місяць раніше
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
Direct link
Спекотне літо та небувала посуха на середньому заході Америки змусили виробників кукурудзи в штаті Іллінойс розпочати збір врожаю на місяць раніше, ніж зазвичай. Через аномалії природи потерпає і якість злакових, і кількість врожаю, що у порівнянні з минулими роками є набагато нижчою. В результаті – втрата прибутків для фермерів та зростання цін для споживачів.

«Занепокоєння наслідками посухи цього року збільшилося з наближенням нового врожаю і останні показники свідчать про більші втрати, ніж ми передбачали ще місяць тому».
Метью Пірс
У штаті Іллінойс фермер Брюс Нейшен з жахом оглядає свої поля кукурудзи. Кукурудза, що виросла на його господарстві, має дуже малий качан, менший ніж звичайно. А все через рекордну посуху цього року. Брюс каже, що боїться підраховувати збитки.

До звичних уже проблем фермерів з посівами і збором врожаю, тепер ще й додалися високі ціни на насіння та добрива.

«Ми повністю залежимо від матінки-природи. Мене інколи запитують, чому ти не граєш в азартні ігри? Як я не граю? Я це роблю день у день, як і всі господарники», – каже фермер Брюс Нейшен.

Цього року через посуху в Іллінойсі фермери почали жнива на місяць раніше. Завдяки Інтернет-зв’язку, що є на його тракторі, Брюс може в реальному часі відстежувати коливання цін на кукурудзу та сою:

«Я дивлюся на ціни кожного дня. У мене теж є консультант, який допомагає з маркетингом, і він це робить щогодини».

Трейдери на Чиказький товарній біржі особливо пильно стежать за цінами на злакові. Оптимізму на ринку мало, каже аналітик Метью Пірс:

«Занепокоєння наслідками посухи цього року збільшилося з наближенням нового врожаю і останні показники свідчать про більші втрати, ніж ми передбачали ще місяць тому».

За словами аналітика, прогнози на врожай кукурудзи і соєвих постійно погіршуються, і це матиме негативні глобальні наслідки.

Адже надлишок, який можна експортувати, скорочується з кожним днем. Країни, як Китай, Японія, Південна Корея і Мексика найбільше постражають. Включно зі сусідами Брюса, які за півроку побачать зростання цін на продукти харчування. Попри важкий рік Брюс не вважає цьогорічну посуху катастрофою:

«Я би назвав це невдачею. Всіх це трохи зачепить. Але фермери такі люди, що вони негайно впряжуться в роботу. А це все що залишається – працювати, щоби вижити».

А вижити Брюсу повинен допомогти врожай соєвих бобів. З Божою допомогою у вигляді дощу, каже він, його сподівання на високіврожаї сої виправдались сповна.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG