Спеціальні потреби

Росіяни купуватимуть більше авто ніж німці?


Росія стає провідним авто ринком Європи
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00
Direct link

Росія стає провідним авто ринком Європи

Виготовлені у Росії автомобілі зазвичай асоціювалися у пересічного росіянина з такими, що мають квадратну форму, недолугий дизайн і часто ламаються. Та з огляду на те, що продажі автомобілів у Росії останніми роками зростають, ця країна привернула увагу іноземних автовиробників, які готові інвестувати у заводи і виготовляти авто безпосередньо у Росії.

Це – один з ринків у світі, який розвивається найшвидшими темпами. І підкріпленням цьому є дедалі зростаюча частка дохоів громадян, які вони можуть витратити на споживанняКріс ВіферКріс Віфер
Кріс Віфер
За красивими і яскравими дівчатами на цьому Міжнародному автошоу у Москві стоїть щось, що викликає в автовиробників навіть більше захоплення. Росія готується увійти у п’ятірку найбільших ринків з продажу авто у світі. У цьому році кількість проданих тут автомобілів зростала, натомість у Європі вона знижувалася. Якщо тенденція збережеться, то вже до 2014-го року Росія може навіть потіснити Німеччину, яка вважається найбільшим у Європі ринком збуту автомобілів, та посісти четверту сходинку – після Китаю, США та Японії.

Два тижні тому Росія приєдналася до СОТ – Світової організації торгівлі. Тож тепер автовиробники змагаються за те, щоби збільшити власне виробництво на російській території. Кожна з трьох великих американських компаній – «Форд», «Дженерал Моторз» – має намір інвестувати 1 мільярд доларів у свої заводи в Росії.

«Ми прийшли сюди першими більше десяти років тому і ми збудували більш ніж півмільйона автомобілів. Це – ключовий момент, наша основа в Росії, і ми тут бачимо величезний потенціал для компанії «Форд»», – каже Тед Кенніс.

Тим часом «Дженерал Моторс» планує подвоїти виробництво своїх авто в Росії вже протягом наступних п’яти років. Щоби привернути увагу до своєї марки в Росії, компанія у липні запросила на церемонію відкриття свого оновленого заводу Генрі Кіссінджера. З огляду на те, що попит на авто у Росії у цьому році зріс на 14%, автодилери навіть не встигали завозити достатньо машин для покупців. У новому автосалоні Крайслера на околицях Москви директор російського відділення Джон Стеч каже, що нові авто резонують із російськими покупцями:

«Довший час ми не встигали задовольняти попит. Тепер поставки налагодилися, і ми бачимо високу активність наших дилерів».

І їм є куди рости. Адже на сьогодні у Росії авто володіє лише кожна четверта людина. У той же час у Європі та США автомобіль має кожен другий. До того ж, говорять експерти, росіяни мають чимало грошей у кишенях.

«Це – один з ринків у світі, який розвивається найшвидшими темпами. І підкріпленням цьому є дедалі зростаюча частка дохоів громадян, які вони можуть витратити на споживання. Лише у цьому році вони склали 8 тисяч доларів. Через 4-5 років вони, за попередніми прогнозами, становитимуть 12 тисяч. Тож люди починають більше витрачати», – каже Кріс Віфер.

Американський інвестор Бернард Сукер, який довгий час критикував Росію, сьогодні говорить, що просто вражений тими перетвореннями, які зараз відбуваються у цій країні:

«Вони молодці, що зуміли переконати глобальних виробників зайти на російський ринок. Вони пообіцяли їм підтримку у бізнесі на належному рівні. Це дуже вдалий крок і, я б навіть сказав, – безпрограшний. Було б добре бачити більше таких кроків».

Тепер, із дедалі більшою кількістю нових іномарок на дорогах, на Росію чекає новий виклик – будівництво паркувальних майданчиків і тих же доріг.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG