Спеціальні потреби

Швейцарія, Сінгапур і Фінляндія очолили рейтинг глобальної конкурентоспроможності. Україна - на 73-му місці.


Базований у Женеві Всесвітній економічний форум закликав держави світу вжити довгострокові заходи з підвищення конкурентоспроможності, оскільки в противному випадку їх економічне становище опиниться під загрозою.

У щорічному рейтингу глобальної конкурентоспроможності, складеному на основі даних зі 144 країн, верхні рядки зайняли Швейцарія, Сінгапур і Фінляндія, у той час як на останньому місці опинилася держава Бурунді.

Більшість місць у десятці найбільш конкурентоспроможних держав займають західні країни. Азія представлена в десятці Сінгапуром, Гонконгом і Японією.

США залишаються виключно продуктивною економікою, але вже четвертий рік поспіль їх позиції знижуються. У цьому році країна посідає сьоме місце в рейтингу глобальної конкурентоспроможності.

Провідний економіст Всесвітнього економічного форуму Дженніфер Бланке повідомила «Голосу Америки», що США все ще є потужним двигуном інновацій у світі.
Європейцям потрібно розібратися з кризою суверенного боргу в своїх країнах і знову вивести їх на шлях зростання».
Дженніфер Бланке, економіст

Америка може пишатися ефективною роботою свого ринку і одними з кращих університетів у світі, але у неї є і слабкі сторони, які негативно відбиваються на її конкурентоспроможності, вважає експерт.

«Зберігається тривога щодо макроекономічного середовища, збільшення держборгу, яке випливає з нездатності взяти під контроль державні витрати і зі справжнього політичного глухого кута у вирішенні цього питання. А це веде до стурбованості роботою політичних інститутів в цілому. Ділові кола сумніваються в тому, що політики здатні приймати рішення, необхідні для руху вперед », - сказала вона.

Укладачі доповіді вважають, що Азійсько-Тихоокеанський регіон розивається найбільш динамічно. Особливо хороші показники у Сінгапуру, Гонконгу, Японії, Тайваню, Китаю і Південної Кореї.

Хоча Китай опустився в рейтингу на три сходинки - до 29 місця, в доповіді наголошується, що він все ще обганяє інші країни БРІК - Бразилію, Росію та Індію. З цих чотирьох країн тільки Бразилії вдалося підвищити свої позиції в рейтингу.

Росія опинилася на 67-му місці, знизившись за рік на одну сходинку. А Україна посідає лише 73-тю сходинку. Утім країна піднялася з 82-го місця, порівняно з минулим роком.

Економіст Бланке говорить, що поки що неясно, чи може світ сподіватися на зростання в найближчі роки, в умовах, коли економіки Китаю та Індії сповільнюються.

«Європейцям потрібно розібратися з кризою суверенного боргу в своїх країнах і знову вивести їх на шлях зростання», - сказала Бланке. - «Їм потрібно мислити в термінах довгострокової перспективи, потрібно навести порядок в макроекономіці, потрібно думати про інвестиції, які будуть сприяти цьому. Але і китайцям теж потрібно продовжувати роботу над власним ринком».

У доповіді говориться, що на країни Близького Сходу та Північної Африки продовжує впливати політична нестабільність. У рейтингу цього року відсутня Сирія, оскільки його укладачам не вдалося зібрати необхідні дані.

Автори доповіді прийшли до висновку, що країни Африки, розташовані на південь від Сахари, досягли вражаючих успіхів за останні 15 років. Їх економічне зростання за останні два роки перевищило 5%. ПАР і Маврикій виявилися у верхній половині рейтингу. Гана та Руанда піднялися на 11 і 7 позицій відповідно.

Ліберія і Сейшельські острови в цьому році вперше були включені в рейтинг.

В той же час в доповіді наголошується, що африканські країни на південь від Сахари відстають від решти світу щодоо конкурентноздатності і континент в цілому не зможе опинитися серед основних гравців на світовому економічному полі, якщо тут не пройдуть реформи урядів і громадських інститутів.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG