Спеціальні потреби

В «Лабораторії винахідників» стверджують – у кожної дитини є талант


Американці шукають технічні таланти в Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00
Direct link

Американський проект «Лабораторія винахідників» приїхав у Київ, де шукає серед української молоді майбутніх геніїв науки.

Новий набір студентів українських університетів продемонстрував тенденцію - все менше молодих людей хоче займатися наукою. Представники громадської організації ОПОРА, які проводили спостереження за вступною кампанією, відзначили, що цього року був сильний недобір на технічні спеціальності. Навіть безкоштовне навчання за держзамовленням не привабило абітурієнтів. Проте, зацікавити молодь займатися наукою можна, переконують представники американського Центру імені Лемельсонів Смітсонівського інституту, потрібно починати з раннього віку і через гру показувати, наскільки наука цікава, утім не тільки показувати, але й давати спробувати власні сили у експериментах з фізики чи хімії. Щоб показати, як це працює, науковці американського центру приїхали до Києва та привезли власну лабораторію.

Серед дітей багато потенційних винахідників – їх тільки потрібно трохи підтримати, вважають автори проекту «Лабораторія винахідників» або SparkLab. Працівники американського центру вивчення винаходів ті інновацій Смітсонівсього Інституту у Вашингтоні вирішили довести – бездарних дітей немає. Головне - вчасно визначити, яка наука найбільше приваблює дитину та підштовхує до створення чогось нового.

«Я думаю, що SparkLab може заохотити більше дітей займатися наукою, технологією, інженерією, до речі програма заохочує також займатися мистецтвом, математикою та іншим. Тому, що SparkLab демонструє молодим людям, що це абсолютно нормально пробувати створити щось нове, воно може спочатку не спрацювати, з першого разу нічого ідеально не виходить, але це важлива частина процесу винайдення чогось нового», - говорить директор Центру вивчення винаходів та інновацій Смітсонівського інституту Джеффрі Броуді.

Spark - це спалах, Lab - лабораторія. Уперше такий майданчик для гри у науковців було відкрито 12 років тому в Американській столиці. Він одразу став популярним серед родин. Там дитина з практикуючим науковцем-волонтером може робити особисті винаходи та власноруч випробовувати закони фізики, хімії чи аеродинаміки.

«Нажаль, сьогодні матеріально-технічна база українських шкіл не дає можливості на уроках фізики, хімії, біології ставити досліди, займатися прикладною наукою», - зауважує Уповноважений з прав дитини Юрій Павленко.

Зараз уперше американська лабораторія виїхала за межі інституту і на місяць зупинилася в українській столиці, у будівлі мистецького арсеналу. SparkLab складається з десяти тематичних станцій, де діти можуть проектувати власні конструкції з підручних матеріалів, зробити свій гідроскоп, музичний інструмент чи навіть скласти машину.

Усі «станції» дотичні до тем різних предметів шкільної програми. Тому, після цього, вчити фізику чи математику повинно стати простіше, адже дитина вже побачила, як ті чи інші закони працюють на практиці. Це може зацікавити її займатися наукою не лише граючись у цій лабораторій, але й надалі по життю.

Ви можете побачити там, на стіні, плакати цілої когорти винахідників з України, які довели головну думку, що ця країна дуже важлива та багата на винаходи..
посол США в Україні Джон Тефт..


Україна недарма стала першим міжнародним досвідом SparkLab. Багато відомих конструкторів та винахідників походять з України. Для того, щоб надихнути молодих експериментаторів, вхід у лабораторію прикрашають портрети відомих українських винахідників поруч зі своїми гелікоптерами чи ракетами, які вони зробили першими у світі.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG