Спеціальні потреби

Столтенберг закликав НАТО наростити виробництво зброї, щоб задовольнити потреби України на полі бою


Генсек НАТО Єнс Столтенберг виступає на форумі військової індустрії NATO-Industry Forum, Стокгольм, 25 жовтня 2023. Jonas Ekstromer/TT News Agency/REUTERS
Генсек НАТО Єнс Столтенберг виступає на форумі військової індустрії NATO-Industry Forum, Стокгольм, 25 жовтня 2023. Jonas Ekstromer/TT News Agency/REUTERS

НАТО має наростити виробництво зброї, щоб задовольнити потреби України на полі бою і щоб зміцнити власні сили оборони й стримування, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на форумі військової індустрії NATO-Industry Forum у Стокгольмі.

Взаємодія НАТО з оборонною промисловістю стала важливішою, ніж будь-коли, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, адже багато країн Альянсу значно виснажили свої запаси, щоб підтримати Україну, яка й надалі потребуватиме великої кількості високоякісних засобів для захисту, сказав Столтенберг.

Він підкреслив, що союзники здійснили найбільше посилення колективної оборони з часів холодної війни та збільшили витрати на оборону. Зокрема на Вільнюському саміті НАТО країни ухвалили План дій щодо оборонного виробництва для збільшення потужностей і посилення взаємодії з промисловістю.

При цьому генсек відкинув "помилкове уявлення про те, що оборонна промисловість є якоюсь "неетичною"". "Немає нічого неетичного в тому, щоб допомагати українським солдатам захищати свою країну. Насправді без промисловості немає ані оборони, ні стримування, ні безпеки", – підкреслив Столтенберг.

Також керівник оборонного союзу наголосив на важливості інновацій у галузі "у світі, сформованому новими проривними технологіями". "Штучний інтелект, автономні системи, біо- та квантові технології, змінюють характер конфлікту, так само як і промислова революція", - зауважив він.

Напередодні адмірал Роб Бауер, голова військового комітету Організації Північноатлантичного договору, закликав союзників подолати протекціоністські тенденції та узгодити єдиний стандарт для артилерійських боєприпасів, щоб збільшити виробництво терміново необхідних снарядів 155-мм калібру, і знизити ціни, які зросли в чотири рази після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Як повідомляв Голос Америки, під час зустрічей НАТО 11 жовтня у Брюсселі союзники запевнили президента України Володимира Зеленського, що попри конфлікт на Близькому Сході та інші виклики підтримка України залишається непорушною.

Але деякі експерти звертають увагу на те, що Україна та Ізраїль потребуватимуть подібних видів зброї, які вже стають відносно дефіцитними після майже двох років війни Росії проти України. Йдеться передусім про 155-мм артилерійські боєприпаси, яких США, за даними Пентагону, надали Україні понад 2 мільйони, а європейські країни додатково передали сотні тисяч боєприпасів цього калібру.

З початком війни в Ізраїлі десятки тисяч таких снарядів можуть бути передані Ізраїлю для можливої наземної операції в Газі. Від початку року США надсилали ці боєприпаси в Європу зі своїх складів, розташованих в Ізраїлі, але тепер принаймні їх частина буде спрямована Ізраїлю.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG