Спеціальні потреби

Боррель закликає не перебільшувати загрозу війни Росії з Європою. Аналітики попереджають, що Путін готується до конфлікту з НАТО


Протест проти переобрання чинного президента Росії Володимира Путіна у Берліні, 17 березня 2024 р. (Фото: Reuters)
Протест проти переобрання чинного президента Росії Володимира Путіна у Берліні, 17 березня 2024 р. (Фото: Reuters)

Усі ознаки вказують на те, що Росія готується до “широкомасштабного конфлікту з НАТО”. Про це з посиланням на оцінки аналітичних центрів заявив Інститут вивчення війни (ISW).

Російські військові вже готуються до наступної війни
Foreign Policy

У повідомленні йдеться, що кілька фінансових, економічних і військових показників свідчать про те, що Росія готується до широкомасштабного конфлікту з НАТО, цитує ISW один з аналітичних центрів.

Такий конфлікт, пише ISW, може виникнути в короткостроковій перспективі - “не неминуче, але, ймовірно, у коротший термін, ніж спочатку припускали деякі західні аналітики”.

“Російські військові вже готуються до наступної війни”, – про це днями пише і видання Foreign Policy (FP).

З посиланням на естонських посадовців видання інформує, що Москва відновлює свою армію “в очікуванні конфлікту з НАТО в наступному десятилітті”.

Таку заяву оприлюднили напередодні керівники зовнішньої та військової розвідки Естонії.

Попри провал плану блискавичного захоплення Києва, “на третьому році війни Путін виглядає дедалі впевненіше”, вважають оглядачі FP та нагадують – Росія перевела свою економіку на воєнні рейки, стимулюючи оборонне виробництво, зокрема, виробників зброї закликають працювати цілодобово.

Війна не є неминучою. Я чув певні голоси, які кажуть, що війна неминуча. Ну, дякувати Богу, вона не є неминучою
Жозеп Боррель

Натомість очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель застеріг від передчасних висновків щодо того, що Європа перебуває на порозі війни.

"Заклики до європейських лідерів усвідомлювати виклики, з якими вони стикаються, хороші, але ми також не повинні перебільшувати", - заявив Боррель.

"Війна не є неминучою. Я чув певні голоси, які кажуть, що війна неминуча. Ну, дякувати Богу, вона не є неминучою", - зазначив дипломат.

"Ми живемо в мирі, ми підтримуємо Україну, ми не беремо участь у цій війні, ми просто підтримуємо Україну, і ми повинні готуватися до майбутнього, збільшуючи спроможність нашої оборонної промисловості, але не лякайте людей без потреби, війна не є неминучою. Що є неминучим, так це необхідність підтримувати Україну", – додав він.

Ці слова прозвучали на тлі заяв президента Європейської ради Шарля Мішеля напередодні саміту ЄС 21-22 березня про те, що існує необхідність перевести економіку країн-членів Євросоюзу на військові рейки.

"Тепер, коли ми зіткнулися з найбільшою загрозою безпеці з часів Другої світової війни, настав час зробити радикальні та конкретні кроки, щоб бути готовими до оборони та поставити економіку ЄС на військові рейки", - написав Мішель у листі до учасників саміту, цитує The Guardian.

Видання зазначає, що така риторика відображає дедалі гостріше усвідомлення серед лідерів країн ЄС необхідності активізувати допомогу Україні, щоб забезпечити її спроможність перемогти у війні та довгострокову обороноздатність. Водночас вона також спрямована на підготовку європейської громадськості до великих фінансових потреб у сфері оборони.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG