Актуально
- Голос Америки
Росія «навмисно» намагається не допустити продукти харчування з України до найбільш нужденних – речник Держдепартаменту

США вважають, що Росія навмисно намагається не допустити продукти харчування з українських портів у Чорному морі до «тих, хто найбільше страждає від найгострішого браку харчової безпеки», сказав прес-секретар Державного департаменту Нед Прайс, під час брифінгу у понеділок 25 липня.
Відповідаючи на запитання журналістів, Нед Прайс сказав, що, як зазначив державний секретар Ентоні Блінкен у своїй заяві протягом вихідних, бомбардування Одеського порту було порушенням не лише тих зобов’язань, які взяла на себе Росія під час підписання угоди про розблокування порту, але і «гуманітарних зобов’язань».
«Це підтверджує, що Москва продовжує поводитися таким чином, що навмисно намагається не допустити надзвичайно потрібні продукти харчування до найбідніших людей у світі, тих, хто страждає від найгострішого браку харчової безпеки, який посилило російське вторгнення в Україну», – сказав речник Держдепартаменту.
Попри ненадійність поведінки Росії, США будуть співпрацювати з партнерами по цій угоді, Україною, ООН та Туреччиною, для того, щоб забезпечити можливість вивезення зерна та добрив з українських портів, сказав Прайс. Він сказав, що США сподіваються, що перші поставки почнуться найближчими днями, оскільки Росія «відчула тиск з усього світу», зокрема під час нещодавньої зустрічі міністрів закордонних справ країн «Групи 20» в Індонезії, коли російській міністр Сергій Лавров покинув зустріч достроково.
Відповідаючи на інше запитання, про експорт безпосередньо російського зерна, Нед Прайс сказав, що Росія поширює «невірну інформацію або дезінформацію» про вторинні санкції, які не дозволяють їм експортувати зерно.
«Росіяни протягом останнього часу зробили кілька заяв, в контексті Росії та України, які є нічим іншим, ніж невірною інформацією, а в деяких випадках дезінформацією. Факт полягає у тому, що ми дуже ретельно створювали цей режим санкцій для того, щоб харчові продукти та добрива з Росії були вилучені з санкцій, щоб компанії по всьому світу мали впевненість у тому, що вони можуть імпортувати ці продукти, знаючи про життєво важливу роль, яку українське зерно і добрива відіграють у світі, бо Україна є житницею світу», – сказав Прайс.
Говорячи про шляхи експорту українського зерна, Прайс сказав, що США і Україна «не відкидають жодних інших варіантів експорту українського зерна».
«Відкриття українських портів у Чорному морі було б найефективнішим способом, як збільшити експорт зерна та інших продуктів харчування. Як ми говорили, там накопичилося близько 20 мільйонів тон зерна. І воно там застрягло з однієї конкретної причини - російського блокування Чорного моря, – повідомив речник Державного департаменту. – До блокади Україна експортувала близько 6 мільйонів тонн зерна на місяць, а зараз вона навіть близько не наближається до цих цифр, але експорт збільшується».
Він заявив, що США готові допомогти українським партнерам з іншими варіантами – наземними шляхами експорту, про який українські партнери домовлялися з іншими країнами, але найбільш ефективним шляхом експорту залишається морський, наголосив речник Держдепартаменту.
Речник ООН Фархан Гак заявив під час брифінгу для преси в понеділок, 25 липня, що ООН сподівається, що перші кораблі з зерном зможуть вийти з українських портів протягом наступних декількох днів.
У п'ятницю, 22 липня, Росія та Україна підписали окремі домовленості з ООН та Туреччиною, які, за очікуваннями, мають розблокувати експорт українського зерна через Чорне море. Однак, вже наступного дня Росія обстріляла порт Одеси і таким чином поставила виконання угоди під сумнів.
Всі новини дня
- Голос Америки
Що у новому пакеті допомоги Україні від Пентагона?

Міністерство оборони оприлюднило повідомлення про те, з чого складатиметься додатковий пакет допомоги у сфері безпеки, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден.
У повідомленні, розміщеному на сайті Міністерства оборони США мовиться, що цей пакет включає додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України, оскільки вона стикається з жорстокими повітряними нападами з боку Росії.
Також Пентагон посилає в Україну покращені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), протитанкову зброю та інше обладнання, необхідне для того, щоб допомогти Україні протистояти російській загарбницькій війні проти неї.
Можливості в цьому пакеті, оціненому в 325 мільйонів доларів США, включають:
– ракети ППО АІМ-9М;
– додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
– системи ППО Avenger;
– кулемети калібру .50 для протидії безпілотним літальним системам;
– 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM;
– артилерійські снаряди калібру 105 мм;
– протитанкові ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
– протитанкові системи Javelin і AT-4;
Також США відправлять в Україну
– понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї;
– 59 легких тактичних автомобілів;
– підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
– запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.
Цей пакет допомоги у сфері безпеки використовуватиме допомогу, яка була раніше дозволена в рамках президентських повноважень, що означає, що зброя надійде зі складів США і буде готова до відправлення впродовж короткого часу.
За даними Пентагона, це оголошення є сорок сьомим траншем обладнання адміністрації Байдена, яке буде надано Україні зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.
Раніше сьогодні речник Пентагона Пет Райдер заявив на брифінгу у Пентагоні, що американські танки Abrams, "прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями". Також він зазначив, що українські пілоти незабаром розпочнуть підготовку на літаках F-16.
Українська сторона неодноразово просила надати їй літаки F-16 та ракети дальньої дії ATACMs, але радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив на брифінгу 21 вересня, що США допоможуть зміцнити захист України, але тим часом без АTACMs.
Дивіться також:
- Голос Америки
США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.
Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.
Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.
«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.
Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.
«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.
Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.
«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.
У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.
"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.
Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео
Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.
Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Відео
Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Такі запевнення пролунали після заяви польського прем’єр-міністра Моравецького про те, що Польща зараз не передає Україні зброю.
Форум