Спеціальні потреби

США: Путін воює не лише з українцями, але і з бідними людьми в усьому світі 


Фото: Адміністраторка Міжнародної агенції США з розвитку (USAID) Саманта Пауер (Photo by Хосе Луїс Магана / AFP)
Фото: Адміністраторка Міжнародної агенції США з розвитку (USAID) Саманта Пауер (Photo by Хосе Луїс Магана / AFP)

"Сьогодні ми дивимось у прірву світової харчової кризи", - заявила адміністраторка Міжнародної агенції США з розвитку (USAID) Саманта Пауер у своєму виступі на конференції зі світової продовольчої безпеки, організованій Центром міжнародних досліджень США в понеділок.

"Путінська війна вже змінила життя мільйонів українців з відносного добробуту на знедолення і залежності від гуманітарної допомоги. Але своїми діями, він також воює з бідними людьми у світі. Через зростання цін на продовольство, добрива та продукти харчування і водночас забираючи з ринку українське зерно", - додала Пауер.

Посадовиця очікує на подальше погіршення ситуації. Після російського вторгнення до України, кількість людей, які переживають харчову кризу, за оцінками уряду США, може зрости на 40 мільйонів людей.

Країни, які пересідили цю війну, не повинні пересидіти цю продовольчу кризу
Саманта Пауер

Посадовиця закликала країни у світі не обмежувати торгівлю продуктами харчування, бо обмеження знижують ціни на продовольство всередині країни, яка їх запровадила, що шкодить фермерам, а в країнах, які закуповують ці товари, ціни зростають і це шкодить споживачам.

"Країни, які пересідили цю війну, не повинні пересидіти цю продовольчу кризу", - сказала вона. Деякі країни, які запровадили такі обмеження, не виступили проти війни Росії в Україні. З початку вторгнення в Україну, 24 країни запровадили заборони на таку торгівлю, вказала Пауер, однак відзначила нещодавнє рішення Індонезії скасувати обмеженя на тогівлю пальмовою олією.

Як повідомляв Голос Америки, США нещодавно видали роз'яснення стосовно того, що американська санкційна політика не стосується торгівлі продуктами харчування та добривами.

Пауер заперечила закиди РФ щодо того, що санкції заважають експорту зерна і вказала, що Росія - найбільший в світі експортер добрив - з листопада минулого року почала обмежувати поставки добрив на світові ринки, що призвело до зростання цін на добрива втричі.

Також, зазначила посадовиця, з початку війни російські війська руйнють і заміновують українську ріллю, блокують українські порти, "залишивши фактично 20 мільйонів тон пшениці та кукурудзи замкненими на елеваторах та в портах".

"Сховища заповнені, а цьогорічний врожай, який очікується на рівні 50 мільйонів тон, посіяних хоробрими українськими аграріями - немає де зберігати", - зауважила посадовиця.

Вона відзначила, що завдяки зусиллям України та ЄС із пошуку альтернативних шляхів вивезення збіжжя, наразі близько двох мільйонів тон вивозиться щомісяця.

Пауер привітала зусилля ООН та Туреччини з напрацювання дипломатичного рішення щодо експорту зерна.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG